Öğrenciler, okullarını ve çevreyi temizlemek için kolları sıvadı

Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilere farkındalık kazandırmak amacıyla “Temiz Okul, Sağlıklı Nesil” projesini hayata geçirdi. Bu çerçevede il genelindeki tüm ilk ve ortaokullarda saat 10.00 itibariyle etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinliğin Elbistan ayağı ile ilgili olarak bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, proje ile öğrencilerde çevre bilinci noktasında bir temel oluşturmak istediklerini söyledi.

Bayazıt, “Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hazırladığı “Temiz Okul, Sağlıklı Nesil” projesi kapsamında ilçemizdeki ilk ve ortaokullarda çevre temizliği yapıldı. Biz bu projeyle öğrencilerimizde bir temel oluşturmak istiyoruz. Çünkü bu çocuklarımız yarının büyükleri olacak ve geleceğimizi kuracaklar. Gelişmiş bir toplum olmanın, uygar, modern bir toplum olmanın en büyük göstergelerinden bir tanesi temiz olmaktır. Bu sadece çevre temizliği de değil, kişisel temizlikte buna dahildir” şeklinde konuştu.

Bayazıt, “Öğrencilerimize, çevreyi temiz tutmanın gerekliliğini anlattık. Yaşamları boyunca çöpleri etrafa atmamak gerektiği, çevreye rastgele atılan çöplerin gerek sağlık gerekse estetik açıdan oluşturduğu olumsuzlukları vurguladık. Bu çevre hepimizin çevresi, ortak çevredir. Çevrenin ikamesi, çevrenin yedeği yoktur. Çevre bir tanedir. Projemizin amacı çevre bilinci oluşturmak. Öğrencilerimize küçük yaşta bu bilince sahip olmalarını önemsiyoruz. Projeye katılan öğrencilerimize ve okullarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

- Elbistanın Sesi Gazetesi, Çevre bölümünde yayınlandı
https://www.elbistaninsesi.com/haber/9996863/ogrenciler-okullarini-ve-cevreyi-temizlemek-icin-kollari-sivadi