Şeker Ortaokulu’nda TÜBİTAK Bilim Fuarı açıldı

Elbistan Şeker Ortaokulu’nda geleneksel hale gelen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda öğrencilerin hazırladığı 20 proje sergilendi.

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına Elbistan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Alparslan Ceran, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminden Ahmet Nacar ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bilim fuarında birbirinden farklı 20 adet proje sergileniyor.

Fuar hakkında değerlendirme yapan Şeker Ortaokulu Müdürü Bekir Sayın, okul olarak bilim fuarlarının beşincisini gerçekleştirdiklerini söyledi. Öğrencilerin bilime olan ilgilerini artırmayı hedeflediklerini kaydeden Sayın, “Şeker Ortaokulu Matematik Öğretmeni Sema Ünsal yürütücülüğünde gerçekleşen bilim fuarı ile öğrencilerin bilime dikkati çekilerek, farkındalık oluşturmayı amaçlıyoruz. Okul olarak beşincisi gerçekleştiren bilim fuarında alışıldığı gibi matematik ve fen ağırlıklı olmayıp, sosyal bilimlerden araştırma projeleri birçok alanda sunum yapıldı. Fuarın hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

- Elbistanın Sesi Gazetesi, Eğitim & Kültür bölümünde yayınlandı
https://www.elbistaninsesi.com/haber/10000100/seker-ortaokulunda-tubitak-bilim-fuari-acildi