- G:

Özel çocukların adrenalin dolu yamaç paraşütü deneyimi

Gençlik ve Spor Bakanlığının Mutlu Çarşamba projesi çerçevesinde yamaç paraşütü heyecanı yaşayarak doyasıya eğlendi.

Türk Hava Kurumu Erzincan Eğitim Merkezi ve Erzincan Sportif Havacılık Kulübü tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığının hayata geçirdiği “Mutlu Çarşamba” projesi kapsamında Erzincan Milli İrade Özel Eğitim Uygulama okulunda eğitim gören özel öğrencilere yamaç paraşütü eğitimi verildi.

Özel çocukların adrenalin dolu yamaç paraşütü deneyimi

Milli İrade Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda eğitim gören özel çocuklar, Ekşisu mesire alanında bulunan yamaç paraşütü uçuş alanında yamaç paraşütü hakkında bilgiler alarak yer eğitimini aldılar. Yer eğitiminde paraşüt ekipmanlarını giyen özel çocuklar keyifli bir gün geçirdi. Daha sonra özel çocuklardan biri ailesinin de izni ile yamaç paraşütü sporcusu Emre Aktepe ile birlikte yaklaşık 400 metre yükseklikteki tepeden havalanarak gökyüzünde dakika uçuş gerçekleştirdi. Arkadaşları tarafından alkışlar eşliğinde inen özel çocuk, yapılan uçuştan dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.

Özel çocukların adrenalin dolu yamaç paraşütü deneyimi

Türk Hava Kurumu Eğitmeni Selin Altun, yapılan etkinlik hakkında, “Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Mutlu Çarşamba projesi kapsamında özel çocuklarımıza uçuşlar yaptırdık ve paraşüt ile tanışmalarını sağladık. Onlarda çok mutlu oldu bizde çok mutlu olduk” ifadelerini kullandı.

Özel çocukların adrenalin dolu yamaç paraşütü deneyimi

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde görevli Kayak Antrenörü Canser Atila ise, “Gençlik Spor Bakanlığının düzenlemiş olduğu Mutlu Çarşamba projesi kapsamında özel çocuklarımızı etkinliğe getirdik. Erzincan Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak bu hafta ki etkinliğimiz yamaç paraşütüydü. Özel çocuklarımızdan birisi uçtu. Diğerleri de yer eğitimi aldı. Hepsi çok heyecanlandı, çok mutlu oldular” dedi.

15 Kas 2023 - 12:51 Erzincan- Yaşam

Mahreç  İha