banner136
banner191

Elbistan’ın Taşoluk diye bir mevkii var.

Kızılcaoba Mahallesine tabi olmakla birlikte sanki ayrı bir memleket gibidir.

Taşoluk ve yakınları inanılmaz bir yapılaşmaya tabi tutularak, görenleri şaşkınlık içinde bırakacak kadar hızlı gelişmektedir. Sekiz, on, on iki katlı apartmanların oluşturduğu, yüzlerle ifade edilen daireye sahip siteler, müstakil binalar… Yapılacak olanlar da bilinmekte; üç beş sene içinde şu andaki bina sayısı da nüfusu da EN AZ üçe hatta dörde katlanacaktır.

Bu ne demektir?

Yola, yeşil alana ve onlar kadar da okula ihtiyaç var demektir.

Sayın Milli Eğitim Müdürüm, Sayın Kaymakamım, Sayın Valim, Sayın Milletvekilim, buyurun birlikte çevrede gezinelim. Veysel Karanî Caddesi (Ketizmen’e giden cadde) ve bu caddeye Doğu taraftan gelerek birleşen caddeleri, iki taraflarına yapılmış apartmanları, ailelerin oturduğu daireleri tek tek sayalım; bir de bunlara Taşoluk mevkiinde oturan aileleri yüzün üstünde aileyi ekleyelim ve şu anda bile büyük bir kasabayı oluşturacak kadar halkın oturduğunu görelim.

Öyleyse bu kadar ailelerin çocuklarına okul gerekmez mi?

Kimse “Orada özel bir okul var ya” demesin; zira o özel bir okul. Herkesin gücü yetmez, yetse bile ille göndermek istemez.

Yıllardır yazıyorum ve mahalle sakinlerinin bu mahalleye okul(lar) istediğini dile getiriyorum. Nihayet gecen yıl etkisini göstermiş ve Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürü olarak tayin olan Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik telefon ederek “Arif Hoca’m, Taşoluk mevkiinin okul ihtiyacı olduğunu belirttik. Planda belediyenin Okul Yeri olarak ayırdığı yeri de -ki özel şahıslara ait ve istimlak edilmesi gerekiyor- bildirdik” demişti. Ben de mahallede birçok komşuya duyurmuştum. “Başlamak bitirmenin yarısıdır…” diye sevinmiştik.

Hem yeni müdürümüzden ve hem de daha üst makamlardan rica ediyoruz; mahallemize yapılacak okul için artık start verilsin ve bir an önce çocuklarımız kar, yağmur, çamur, uzaklık ve öğle arasında gelip yemek yiyememek gibi müşkülattan, fakir fukara aileler de servis ve yemek parası gibi ekstra masraflardan kurtarılsın.

Hazır geniş boş alanlar varken, muhakkak şimdi gerekli olan ve yakın zamanda gerekli olacak olan okullar (4 + 4 + 4’ün üçüne de) uygun bir yer ayrılmalı ve hiç zaman kaybetmeden gerçekleştirmeye başlanmalıdır.

Keşke “taşınacak” denilen cezaevi bir an önce taşınsa da mahalle iki türlü bayram etse. Yapılan işler, ileriye dönük ve yerli yerinde olursa hem millete hem de devlete hizmet edilmiş olur.

Gelin “bu mahalleden cezaevi alınmalı, yerine okul verilmeli” gerçeğini görün…

-Pazartesi günü buluşalım-

ELBİSTANLI HANIM ŞAİRLER / 1847-2015

(272 Sayfa, 10 TL)

● ELBİSTANCA

(Kahkahalarla okunan sözlük… Büyük Boy, 350 Sayfa; 15 TL)

● TERK EDEN ELBİSTAN–1

● TERK EDEN ELBİSTAN–2

● TERK EDEN ELBİSTAN–3

(Üç Cilt Toplam 816 Sayfa; 25 TL)

İSTEME VE İLETİŞİM İÇİN:

İstediğiniz Kitap(lar)ın Bedelini

Arif Bilgin’in;

0199-312 78784-5001 Numaralı Elbistan Ziraat Bankası

veya 5185615 Numaralı Posta Çeki hesabına Yatırılıp

Adresinizi

aşağıdaki e-mail adresine bildirmeniz yeterlidir.

[email protected]

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
m.kara 6 yıl önce

hocam Şardağını korumak amacıyla her yanına demir kapı yapılmasını öneriyorum. (((İyi de bu saçma sapan fikri, kaç kere sildiğim halde, okuyanın ÇOK AĞIR tepki verebileceğini düşünerek mi yazıyorsun, yoksa aklın sıra şaka mı yapıyorsunuz? A.B.)))