banner136
banner191
banner162

Polat: “Alışılagelmiş belediyecilik zihniyetini değiştireceğiz”
banner167
 

Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, 31 Mart seçimlerinde göreve gelmeleri halinde alışılagelmiş belediyecilik zihniyetini değiştireceklerini söyledi.

Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, seçim çalışmaları kapsamında Türkiye Muhtarlar Federasyonu Elbistan Şubesini ziyaret etti. Burada Başkanı Hayri Kale ve muhtarlarla görüş alışverişinde bulunan Polat, çalışmalarının diğer bölümünde ise mahalle ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlardan destek istedi.

Çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirme yapan Polat, daha yaşanılabilir bir şehir hedefini gerçekleştirmek için muhtarların katkı ve görüşlerini önemsediklerine dikkat çekti.

Polat, şöyle konuştu:

“Şehir formu içinde en küçük birim olarak mahallelerin sorunlarını ve taleplerinin kentsel yaşam kalitesi açısından son derece önemli buluyoruz. Kentsel sorunların çözümünde ve daha yaşanabilir şehirlerin oluşturulmasında muhtarlarımızın katkı ve görüşlerini mutlaka dikkate alacağız. Kent konseylerinin daha aktif bir şekilde katılımı sağlayacak ve kent konseyinde alınan kararların belediye gündeminde yer almasını temin edeceğiz.”

Belediye bünyesinde ‘Kentsel Sorunları İzleme Merkezi’ kuracaklarını anlatan Saadet Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Sami Polat, “Bu merkezde kentsel her türlü meselenin takipçisi olacak, her türlü sorunun dile getirilmesinin önünü açacağız. Üniversite, STK, kamu ve özel sektörün bu merkeze nitelikli bir şekilde dahil olmasını sağlayacağız. Yönetimin dikkate alması gereken şehirle ilgili her türlü risk ve fırsatlar bu merkez tarafından raporlaştırılacaktır” dedi.

Şeffaf yönetim ilkesi doğrultusunda görev yapacaklarını vurgulayan Polat, “3 aylık ve yıllık hedef listesi önceden açıklanarak belediyenin yapmış olduğu bütün çalışmaların dökümü 3 aylık periyotlarla bir hizmet cetveli niteliğinde kamuoyuna sunacağız. Belediye gelirlerinin etkin ve verimli kullanımının temel ilke olarak benimsendiği yönetim anlayışıyla var olan bütçe kalemlerinin dışında vatandaşa yük getirmeden yeni gelir kaynakları oluşturacağız. Her belediyede en küçük birimden şehrin idari sınırlarına kadar bir kademelenme sistemi ile haneden mahalleye, mahalleden semte, semtten ilçeye, ilçeden ile ve ilden büyükşehre uzanan bir katılım ve yönetim modeli oluşturacağız. Bu yönetim modeli; çözüm odaklı, katılımcı, şeffaf ve liyakate dayalı bir model olacaktır” cümlelerini kullandı.