banner136
banner191
banner162

Paksoy, meslek odalarının başkanlarına projelerini anlattı
banner167
 

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ETSO) ev sahipliğinde düzenlenen programda ilçedeki meslek odalarının başkanlarına ve temsilcilerine projelerini anlattı.

Elbistan Ticaret Odası (ETSO) Meclisi’nin toplantısı ve ilçedeki diğer meslek oda başkanları ile yapılan rutin toplantı ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Paksoy’un ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. ETSO Meclis Başkanı Yüksel Çiçek’in başkanlığındaki oda meclisi üyelerinin yanı sıra ilçedeki birçok meslek odasının başkanı ve temsilcisinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıya Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy da davetli olarak iştirak etti. İYİ Parti Elbistan İlçe Başkanı Yemliha Özcan’ın da katılım sağladığı toplantının açılış konuşmasını yapan Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Yüksel Çiçek, geçen ayki toplantıya Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’ü davet ettiklerini hatırlattı.

Çiçek, tüm siyasi parti ve adaylara eşit mesafede olduklarının altını çizerek, “13. Olağan Meclis Toplantımızı yapıyoruz. Her ay oda başkanları düzeyinde yapmış olduğumuz toplantımıza daha önce de Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz’ü davet etmiştik. Bugünkü toplantımıza da Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy’u davet ettik. Sayın Paksoy’a başarılar diliyoruz. Bizler sivil toplum örgütü olarak herhangi bir adayın yanında saf tutmak gibi bir düşüncemiz bugüne kadar asla olmamış bundan sonra da olmayacaktır. Böyle bir de yetkimiz yoktur. Adaylar, halkın içerisinden çıkar; siyasi partiler de uygun görür ve aday eder. Başkan adayları da projelerini halka anlatır ve tanıtır. Kendisini kabul ettiren ve halkın güvenini kazanan aday da seçilir.  Önümüzdeki günlerde de büyükşehir belediye başkan adaylarını oda başkanlarımızla bir araya getireceğiz. Seçimlerden sonraki süreçte de Elbistan’la ilgili sorun ve önerilerimizi görüşmek üzere yerel yöneticilerimizle bir araya geleceğiz” dedi.

Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy ise, Elbistan için hazırladıkları altyapı, üstyapı, sosyal-kültürel ve ekonomik alanlardaki projelerini sinevizyon eşliğinde anlattı.

Projelerinin tamamına yakınını, sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların talepleri doğrultusunda hazırlamaya özen gösterdiklerini vurgulayan Paksoy, “Şehrül emini seçmek için 31 Mart’ta sandığa gideceğiz. Yaklaşık 40 gündür Elbistan’ı geziyorum. Farklı bir siyaset izliyoruz. 10 senelik bir belediye başkanlığı tecrübemin yanı sıra 10 senelik de muhalefetlik tecrübem var. Siyasete farklı bir bakış açısı getirmek istedik. Adaylığımız açıklandıktan sonra tüm sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ettik. Bu ziyaretlerde Elbistan Belediyesi olarak ilçemiz için hangi projeleri uygulayabileceğimiz noktasında görüşlerini aldık. Daha sonra vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın görüşlerini aldık. Hepimiz Elbistan’da yaşıyoruz. Biz de bu doğrultuda da tek tek ihtiyaçları tespit edip projelerimizi geliştirdik. Ortaya çok güzel projeler çıktı” dedi.

Şehirle ilgili olarak hazırladıkları projelerin bütçesiyle ilgili de değerlendirme yapan Millet İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Abdullah Paksoy, belediyenin gelirlerinin etkin kullanarak hizmet yapacaklarını kaydetti.

Projelerin kaynaklarını da planladıklarının altını çizen Başkan adayı Abdullah Paksoy, “Elbistan Belediyesi çok borçlu. Bu borç altında bu projelerin uygulanması noktasında da hazırlıklarımızı yaptık. Elbistan Belediyesi’ne gelen ödeneklerde Mayıs-Kasım ayları arasında kesinti olmaz. İller Bankası’ndan aktarılan para, toplanan vergilere göre nüfus başına göre Elbistan Belediyesi’ne gelir. Kasım ayından itibaren tüm borçlara yüzde 40’lık bir kesinti olur. Bu borçlar, yapılandırma borçlarıdır. Herhangi bir şekilde daha fazla kesinti yapamaz ve yüzde 60’lık bölümü belediyeye tahsis edilir. Elbistan Belediyesi’nin gelirleri, tasarruflu kullanıldığı zaman her şeye yeter. Biz projelerimizde iddialıyız. Kaynaklarını planlayarak projelerimizi hazırladık” ifadelerini kullandı.

Paksoy, proje sunumunun ardından programa katılan oda başkanlarının sorularını cevaplandırdı.