banner136
banner191
banner162

Mahir Ünal’dan mahalle çıkarması
banner167
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 31 Mart yerel seçimleri çerçevesinde Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz ile birçok kırsal mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, seçim çalışmalarının büyük bölümünü kırsal mahallelere ayırdı. Doğan, Çatova, Büyükyapalak, Karaelbistan, Izgın, Güvercinlik, Balıkçıl, Izgın, Hasankendi Karahüyük gibi mahalleleri dolaşan Mahir Ünal, Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz ve Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hayrettin Güngör’e destek istedi.

Mahalle ziyaretlerine Doğan Mahallesi ile başlayan Ünal, yaptığı konuşmalarda şunları söyledi:

“Biz, işlerimizle konuşuyoruz. Bugüne kadar hükümet yatırımlarımızın hepsini yaptık. Ama maalesef belediye yatırımları eksik kaldı. Şu sebepten veya bu sebepten eksik kaldı oralara girmeyeceğim. Ama şimdi Türkiye’de belediyeciliği en iyi bilen 5-10 kişiden birisi olan Mehmet Gürbüz’le inşallah 1 Nisan sabahı Elbistan şaha kalkacak. Bundan emin olun. Kuş, iki kanadıyla uçar. Biz şimdiye kadar hükümet yatırımlarını yaptık ama yanına da belediyeciliği koymak gerekiyor. Şimdi inşallah Ankara’da biz, büyükşehirde Hayrettin Güngör kardeşimiz, Elbistan’da Mehmet Gürbüz kardeşimiz iş birliği ve güç birliği yapıp Elbistan’ımızı alıp uçuracağız inşallah.”

Mahir Ünal, “Biz, bugüne kadar söylediğimiz her şeyi yaptık. Recep Tayyip Erdoğan, bugüne kadar bu millete verdiği her sözü yerine getirdi. Recep Tayyip Erdoğan’a neden düşmanlık ediyorlar. Bu milletin ayağa kalkması için gecesini gündüze kattığı için. Neden Recep Tayyip Erdoğan oy kaybetsin diye uğraşıyorlar. Bu CHP’nin, İYİ Parti’nin, Saadet Partisi’nin tepe yönetiminin bir gün olsun PKK’ya, FETÖ’ye, Türkiye düşmanlarına laf ettiğini duydunuz mu? AK Parti’ye ve Tayyip Erdoğan’a laf ediyorlar. Biz, milletimizi yanımıza alıp 2023’e, 2053’e yürümeye devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Hepsinden önemlisi bir şey var; Recep Tayyip Erdoğan, dünya 5’ten büyüktür derken Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda arkasında sizlerin desteğini hissediyor. Sizler güçlü bir destek verdiğiniz için Tayyip Erdoğan gür bir sesle konuşuyor ve mazlumların sesi oluyor. O yüzden her şeyden önce Tayyip Erdoğan’a hep destek tam destek vereceğiz.

Şuanda Türkiye düşmanları, 31 Mart’ı bekliyorlar. Cumhur İttifakı, Recep Tayyip Erdoğan güç kaybeder de biz onlara istediklerimizi kabul ettirebilir miyiz diye bekliyor. Biz de onlara millet yenilmez Türkiye eğilmez diyoruz. Biz, 1000 yıldan beri bu topraklarda asla diz çökmedik ve teslim olmadık. Bağımsızlık bizim karakterimiz haline gelmiştir. Birileri, dışa bağımlı eyvallahçı, teslimiyetçi politikalar peşinde olabilir ama Türkiye, AK Parti ve bu Milet hiçbir zaman teslimiyetçi politikaların yanında olmadı; olmayacak. Bu millet bize dik durun diye oy veriyor. Biz dik duracağız ve milletimizi layıkıyla temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.

Mahallelerin sorunlarının çözümü noktasında ilçe belediyesi, büyükşehir belediyesi ve merkezi hükümet ayağında güç birliği yapacaklarının sözünü veren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Elbistan’ımıza bir şehir müzesi açıyoruz. Çocuklarımız, kim olduğunu, hangi tarihe ait olduklarını o müzeye gittiklerinde öğrenecekler. Sultan Baybars’ın Moğol ordusunu Elbistan’da tarumar ettiğini öğrenecekler. Elbistan’ın bir başkent olduğunu öğrenecekler. Elbistan’a, Kahramanmaraş’ta bile bulunmayan bir diş hastanesi yapıyoruz. Hamdolsun Elbistan’ımızın her şeyini yaptık. Kalan hizmetlerini de Mehmet Gürbüz kardeşimle tamamlayacağız. Mahallelerimizin bütün sorunlarıyla ilgili bugüne kadar yaptığımız gibi Ankara ayağında neler yapılması gerekiyorsa, büyükşehre, ilçe belediyemize hangi sorumluluklar düşüyorsa bunları yerine getirmenin sözünü veriyoruz” dedi.

Eski Türkiye’de verilen sözlerin tutulmadığını hatırlatan Mahir Ünal, “Eskiden hükümetler değişir sözler tutulmazdı. Gelirlerdi söz verir giderlerdi; 2 ay sonra da gören olmazdı. Eski Türkiye’de devlet topladığı her 100 liralık verginin 86 lirasını faize veriyordu. Biz şuanda 100 liralık verginin 11 lirası faize gidiyor. Kalanı ise vatandaşa gidiyordu. Eskiden hükümetler değişir dertler değişmezdi. AK Parti ile dertlerimiz ve sorunlarımız çözülmeye başladı. Elhamdülillah sorunları çözecek gücümüz var. Ülkemizi IMF’den, ekonomik bağımlılıktan kurtardık. O yüzden verdiğimiz sözleri tutacak gücümüz var. O yüzden tarladan izimiz var. Tarlada izimiz olduğu için harmanda yüzümüz var. 31 Mart’ta bu kardeşlerinize en yüksek desteği vermenizi bekliyoruz. Biz de 31 Mart’tan sonra size hizmetkâr olacağız. Ahmet Tıraş kardeşim, 3 ayda hükümetle beraber koordinasyon içerisinde çalıştı; 3 ayda 2 yılda yapılmayanları yaptı. Demek ki iş birliği olunca bu işler yapılıyor. Şimdi Ahmet Tıraş’la bu kadar olduysa Mehmet Gürbüz’le 5 senede ne kadar varın onu da siz hesap edin” cümlelerini kullandı.

Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mahalle halkına selamını ileterek konuşmasını tamamladı. Ünal, ziyaretlerinde vatandaşlar ile bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinledi.

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan adayı Mehmet Gürbüz ise, belediyelerin yeniden tanımlandığını hatırlatarak, “Belediyeler artık hem yerelde hem de kırsal kalkınmanın lokomotifi. Sizlerle beraber topluma şefkat eli dokunan STK’lar ve odalarımızla beraber toplumun her noktasında, sektörün ihtiyaç duyduğu her alanda yerel yönetimler de sizinle beraber orada yer alıyor. Koruyan, kollayan, destek olan idare olarak toplumun yanı başında yer alıyor. Biz, şehrimizi hem kırsalda hem de yerelde kalkındırmakla ilgili programlar hazırladık. Hükümetimizin desteği ile bunları en kısa sürede hayata geçireceğiz.

Kalkınma ve yatırımcı dostu yerel yönetim diyoruz. Mahallelerimizin sorunlarını biliyoruz. 1 Nisan’la beraber, mahallelerimizde bahar gelecek. Yollarımız yapılacak. Yerelde çok daha fazla hizmet sunacağız” ifadelerini kullandı.