banner136
banner191
banner162

Gürbüz " Memleketimize gönülden hizmet edeceğiz"
banner167
 

Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, sanayi esnafını ziyaret ederek, istişarelerde bulundu. Esnafın istek ve taleplerini dinleyen Başkan Adayı Gürbüz, kente vizyon ve değer kazandıracak projelerinden bahsetti. Ekonomiye can katacak projelerle esnafın sıkıntısının giderileceğini belirten Gürbüz, yeni organize sanayi kuracaklarını söyledi.

Hayata geçirdiği projelerle Elbistan'da yaşanan istihdam sorununu da çözeceğini belirten Gürbüz, memleketine gönülden hizmet edeceğinin altını çizdi.

Elbistan Belediye Başkan Vekili Ahmet Tıraş ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Av. Hasan Sungur ile gerçekleştirdiği ziyaret ve görüşmelerinde vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Cumhur İttifakı Elbistan Belediye Başkan Adayı Mehmet Gürbüz, Elbistan'ın gelişime açık bir üretim alanı olduğunu belirterek, doğru proje ve yönlendirmelerle üreten ve kazanan Elbistan'ı inşa edeceklerini, kalkındırma hususunda önemli adımlar atacaklarını vurguladı.

Elbistan'ın gelişimini hızlandıracaklarını kaydeden Gürbüz, ilçenin yatırım için çok uygun bir bölge olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, yatırımcılara sağlanan teşviklerle gelişimi hızlandıracaklarını söyledi.

Programın ardından Tema Vakfı Elbistan Temsilciliği’ni ziyaret eden Gürbüz, erozyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal kaynakları koruma hususunda birlik ve beraberlik içerisinde yapılması gerekenlerden bahsetti. TEMA Vakfı Elbistan Temsilcisi Fatma Doğuç ve yönetimi ile görüş alışverişinde bulunan Gürbüz, yaptığı değerlendirmede, çevre ile ilgilide vatandaşın beklentilerine cevap vererek, “Hava kirliliği bakımından Türkiye’de 3. sırada olan şehrimizde hava kirliliğinin önlenebilmesi için gerekli tüm tedbirleri alarak, vatandaşımızla bilgilendirme toplantıları düzenlemeyi planlıyoruz.  Öte yandan Su kirliliğinin önlenebilmesi için sanayi kuruluşlarının tetkiklerinin yapılmasına öncülük edeceğiz. Türkiye’nin 4. büyük ovası olan Elbistan ovamızda toprak kirliliğinin önlenebilmesi için de vatandaşımızla yine bilgilendirme toplantıları düzenleyerek, yanlış uygulamalara karşı önlemler alınmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlarla bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu ifade eden Gürbüz, "Memleket işi gönül işi düsturuyla çıktığımız bu yolda, gönülden hizmet ettiğimiz Elbistan'ımıza kalkınma ve refahı bölgesel düzeye yaymak amacıyla her her türlü program ve projeler üretmeyi planlıyoruz” dedi.