banner136
banner191

Daha çok çalışmadan,

Daha çok üretmeden,

Daha iyisini üretmeden,

Daha güçlü olmadan,

Daha iyi makinalar, silahlar, teknolojiler, yazılımlar, programlar, uygulamalar, füzeler, uçaklar, radarlar, uydular, teknolojik müdahale yazılımları,

Ve her alanda gerekli olan her şeyin daha iyisini yapmadan, daha güçlü olmadan,

Onların ürettiklerini kullanıp onları daha da zenginleştirerek,

Onların yaptığı uygulamalarda onları lanetleyerek, kahrolsun demekle, yakılsın ve yıkılsın demekle, Allah’a onları yok etmesi ve kahretmesi temennilerini iletmekle kahrolmayacaklar, yıkılmayacaklar ve yok olmayacaklar.

Daha iç siyasi hesaplar, maddi çıkarlar, şahsi menfaatler uğruna kendi devletini yıpratan, kendi devletini zayıflatan, kendi ülkesini zaafa uğratan kendi insanlarımıza milli olma şuurunu verememişken fiili olarak onları kahredecek konuma yükselmemiz için herkesin kendi işinde ve kendi alanında daha çok çalışması gerekiyor.

Allah’ın verdiği akıl ile Allah’ın verdiği idrak ve şuur ile düşünerek, çalışarak, üreterek dünyayı yaşanılabilir kılmak ve İslam’ı hâkim kılmak için en iyiyi ortaya koyup en iyi olmak gerekiyor. İyiliği hâkim kılmak için kötülüğü yok etmek gerekiyor. Kötülüğü yok edebilmek ve zararsız hale getirebilmek için, kötülüğü ve terörizmi kimseye zarar veremez hale getirebilmek için kötülüğün elini, kolunu, ayağını bağlayacak her türlü teknoloji, silah ve zor kullanım araçlarına sahip olmak gerekiyor. Sadece sahip olmak değil en iyisine sahip olmak gerekiyor. Bir taraftan da kötülüğün, terörizmin, Siyonizm’in elinde bulunan her türlü silah ve saldırı araçlarını bertaraf edecek araç ve makina gücü ile her türlü algı ve kamuoyu gücüne ulaşmak, sahip olmak gerekiyor.

Onları zayıflatmak ve zaafa uğratmak gerekiyor. Onların maddi güçlerini ve gelir kaynaklarını kırmak ve azaltmak gerekiyor. Bir ambargo ve boykot ile dahi birliktelik sağlayarak ve birlikte hareket ederek terörist devletlerin ve düşmanların maddi kaynaklarını kıramazken hangi birlik ve beraberlik ile kıracaksın ticari ve piyasa hâkimiyetlerini?

Kendi ülkenin ve devletinin uluslararası alanda güç ve iktidarını zayıflatmak için içeride her çeşit oluşum kendi nam ve hesabı uğruna her türlü aç gözlülükle, her türlü yıpratma ve aşındırmayı yapmaya devam ediyor. Hükümet muhalefetliği ile devlet düşmanlığını ayırt edememiş aklı noksan kukla ve dış kaynaklı üflemelerde şişirilmiş siyasi, sosyal, dini oluşumlar hala içimizde her türlü fitne ve ihanet tohumları eteklerinde tarlalarımızda dolaşırken ilk kıblemizi uluslararası alanda nasıl savunacağız?

İçimizden beslenerek biti kanlanan asalaklar, milli ve manevi değerlerimizden, toplumun saf ve temiz iyilik duygularından beslenen dışı ak, pak ve parlak iken içi kara, küflü ve kötü kokulu mağara yarasası gruplar ve zümreler kendi devletimizin ve ülkemizin özünü emerken ve kemirirken devletimizin ve ülkemizin ve hatta Türk ve İslam dünyasının umut olarak gördüğü Türkiye’mizin uç beylikleri olan, ileri karakollarımız olan, sınırlarımızın dışındaki bölgelerimizi, insanlarımızı, soydaşlarımızı ve yoldaşlarımızı nasıl savunacağız?

Küfür, kâfir, terörizm ve Siyonizm kendi emelleri için her türlü saldırı aracını kullanıyorsa, yazılımları, sosyal medya araçlarını kullanıyorsa, dünyanın algısını yönetiyorsa ve yok etmek için ele geçirmek için geliyorsa öncelikle karşı koymak ve engellemek gerekiyor. Sonrasında ise ondan daha güçlü olmak, daha iyi noktada olmak, daha ileri teknoloji ve araçlara sahip olmak gerekiyor. Onlara Muhtaç olmamak gerekiyor ve hatta onları kendine bağımlı yapmak gerekiyor. Onları kendine bağımlı yapmak için ilk adım öncelikle onlara olan her türlü bağımlılıktan kurtulmak gerekiyor.

Siyonizm’i yeneceksen, düşmanı yeneceksen ve onları yok edeceksen, onların her türlü saldırısını bertaraf edeceksen onların silahları ile silahlanacaksın. Onların silahlarından daha iyi silahlara sahip olacaksın. Silahlar fiziki savaş araçları olan her türlü uçaklar, füzeler, tanklar, gemiler, bombalar makinelerdir. Silahlar ticarettir. Silahlar patentler, üretim ürünleri, markalar, lisanslar, ticari izinler ve telif haklarıdır. Silahlar yazılımlar, programlar, uygulamalar, oyun programları, ticari, sosyal ve askeri yazılım ve programlardır. Silahlar her sektörde ürettiğin ve sahip olduğun mühendislik harikası her türlü reel ve sanal teknolojik altyapıdır. Sen hepsini üretme yoluna girersen, bağımlılıktan kurtulup bağımsızlık yoluna girersen o zaman onları kahretme adımlarını atmaya başlamış olursun.

Sözlü olarak zulmü dünyaya duyurmak, mazlumların sesi olmak, soykırımı haykırmak ve dünyanın algısını doğru olarak doğru noktaya çekmek, sesini yükseltmek, uluslararası alanda algıyı yönetmek adına önemli ve olabildiğince her alan kullanılarak yapılıyor.

Ancak bununla yetinmek ve burada bırakmak verilen akıl, idrak ve şuuru kenara bırakıp tembelliğin tatlı dünyasında keyif sürmeye devam etmek öncelikle yaratılış amaç ve gayesine karşı koymak ve pes etmek demektir.

Durmamak, gereğini yapmak, fert fert elinde olanın en iyisini yapmak için miskinliği ve tembelliği bırakarak çalışmak, çalışmak ve çalışmak gerekiyor. Yazacak çok şey var ancak yapacak daha çok şey var. Yapmaya başlamak, silkelenmek, akıl ve bilim yolunda en iyi olmak için durmadan çabalamak ve gayret göstermek gerekiyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Comolokko Abi 1 ay önce

Samimiyetsiz bir yazı bence.

Avatar
Hakikat 1 ay önce

Bu yazdıklarını biliyoruz zaten.Bu kadar laf kalabalığına ne hacet var mübarek.

Avatar
Hakikat 1 ay önce

Bu yazdıklarını biliyoruz zaten.Bu kadar laf kalabalığına ne hacet var mübarek.

Avatar
Necati Ertürk 1 ay önce

Aklın yolu bilim yolu
Güçlü olmak için akıl ve bilim olmalı
Hamaset olmamalı
Körü körüne siyaset cehaletin ürünüdür.
Teşekkür ederiz güzel analiz

Avatar
Zahide genç 1 ay önce

Emeğinize sağlık hocam çok güzel olmuş

Avatar
Ankara'dan 1 ay önce

Güçlü,azimli,kararli,ahlakli,başarılı,liyakatli,yürekli insanlarimizin Rabbim yolu nu açsin,evlatlarimiz da arkalarindan devam ederek Islam davasina bu kararlikla devam etsinler insAllah.

Avatar
Hemşerim 1 ay önce

Ağzınıza yüreğinize gönlünüze kaleminize sağlık.
Açıklıkla tüm gerçekliklerle durumumuzu silkelenmemizi ne yapmamız gerektiğini ifade etmişsiniz.
Herkes sektöründe hile hurda yoluna gitmeden ülkesi için en iyiyi yapmalı en iyiyi üretmeli
Sanayi ve teknolojide en iyi olmalıyız
Savunma sanayi çok umut veriyor ama tek sektör yeterli değil
Teknoloji üretmeli marka üretmeli güçlü devlet güçlü ülke olmalıyız
Sözü dinlenen ürküten ülke olmalıyız
Tek çare çok çalışmak çok üretmek çok güçlenmek
Tek çare kendimiziz

Avatar
Aykut Yıldırım 1 ay önce

Kaleminize sağlık Hocam