banner136
banner191

Önceki gün Libya’dan Avrupa’ya kaçak yollarla gitmeye çalışanlardan 800’den fazla insanın boğularak öldüğünü okuyunca yüreğim bir daha sızladı.

Ağzıma gelen bedduayı, bunları önleme gücü olup da önleyemeyen her kim ve hangi devlet varsa okudum, lanetledim. Allah topunun en kısa zamanda belasını versin.

Sadece İtalya ile Libya arasında son 3, 5 ayda 1500, son 3 yılda 6.000 kişi boğulmuş. Bizim bile karasularımızda o kadar kurtarma ve önleme çalışmalarına rağmen yüzlerce insan boğuldu. Akdeniz’in diğer bölgelerini varın hesap edin. Hint Okyanus’unda her defasında binlerle ifade edilen boğulmaları da unutmayın…

Birkaç ay önce “Çok külfetli oluyor…” diyerek, yani “Bana ne, boğulurlarsa boğulsun” demeye getirerek AB’nin organize ettiği Ortak Kurtarma Operasyonu (Mare Nostrum) durdurulmuş. Harcamaya kıyamadıkları masraf ne kadarmış biliyor musunuz? Aylık harcamanın tümü sadece 9 milyon Euro imiş. Allah topunuzu bir Euro’ya muhtaç eder inşallah. O mültecilerden bin beter olasınız…

Neredesiniz İnsan Hakları savunucuları? Neredesiniz Bir Leş haline gelen Birleşmiş Milletler? Neredesiniz medeni, çağdaş, ilerici, aydın, İnsancıl olduğunu ileri süren vahşi Batı? Neredesiniz? Yoksa Müslümanları, Afrikalıları, az gelişmiş ülkelerin vatandaşlarını İNSANDAN SAYMIYOR MUSUNUZ? Onların ölmesini, azalmasını kendi geleceğiniz için daha uygun görme hastalığınız mı depreşti?

İnsanlığın başına gelecek var.

Kimse tınmıyor. Savaşlar, katliamlar, kaçakçılık ve terör sebebiyle her gün binlerce insan öldürülüyor; kimse tınmıyor! Evler, köyler, şehirler hatta ülkeler yerle bir ediliyor; kimse tınmıyor!

İnsanlığın başına gelecek var.

Evet, her gün sazlıkta saz biçilir gibi binlerce on binlerce insan öldürülüyor. Savaşlar bitmiyor; etnik veya mezhep kavgaları körüklendikçe körükleniyor; terör odakları adeta kanla besleniyor; kaçakçılar, silah tüccarları, uyuşturucu tacirleri zerre kadar dur durak bilmiyor; devletleri hizaya getirmek, kendine bağımlı kılmak, toprağını işgal etmek ve sömürmek isteyen başta ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İsrail, İran ve Çin gibi vampir devletler zerre kadar ara vermiyor.

Afrika’yı çok da bilmiyoruz. Söylemiyorlar, belli etmiyorlar; ama o savunması gelişmemiş, eğitimleri çok az, yaşam kaliteleri sıfıra yakın kabileler bir iki gün hatta saatler içinde yok ediliyor. İnsan tüccarları, genç erkekleri, genç kız ve kadınları, çocukları köle gibi (dahası kölesi gibi) kullanmak üzere alıp diğerlerini yok edebiliyorlar.  Oraya da girdirdikleri din ve mezhep savaşlarının ateşine yanan kabilelere önce silah ve strateji satıyorlar, sonra birbirini yok ettiriyorlar, daha sonra da sömürecekleri ve öldürtecekleri bitince kalanı da kendileri yok ediyorlar…

Ve tabii, elbette dünyanın her yerinde ille ve en çok Müslümanlar öldürülüyor, zulme uğruyor, yok ediliyor; ya siyasî ya mezhebî olarak bölüp birbirine düşürerek eli ayağı tutmaz hale getiriliyor...

İnsanlığın başına gelecek var.

İnşallah gelecek belaların, felaketlerin ve lanetlerin topu şimdi insanlığa zulmedenlerin ve göz yumanların başına gelsin. Âmin.

-Pazartesi günü buluşalım-

ELBİSTANLI HANIM ŞAİRLER / 1847-2015

(272 Sayfa, 10 TL)

● ELBİSTANCA

(Kahkahalarla okunan sözlük… Büyük Boy, 350 Sayfa; 15 TL)

● TERK EDEN ELBİSTAN–1

● TERK EDEN ELBİSTAN–2

● TERK EDEN ELBİSTAN–3

(Üç Cilt Toplam 816 Sayfa; 25 TL)

İSTEME VE İLETİŞİM İÇİN:

İstediğiniz Kitap(lar)ın Bedelini

Arif Bilgin’in;

0199-312 78784-5001 Numaralı Elbistan Ziraat Bankası

veya 5185615 Numaralı Posta Çeki hesabına Yatırılıp

Adresinizi

aşağıdaki e-mail adresine bildirmeniz yeterlidir.

[email protected]

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mustafa KÖK 6 yıl önce

Ah Ârifciğim ah!... Ne kadar da haklısın feveran etmekte!... Ama çok eksik? Madem ki güncel/siyasî nitelikte yazılar da yazıyorsun, niçin önce kendi hatalarımızı, Ortadoğudaki yanlış politklarımız sonucu bize de sığınan ve sefalete sürüklenen milyonları da dile getirmiyorsun? Bu 2 milyonu kimler bu hale getirdi? Hadi kolay gelsin! (((ABD, İng. İsrail Rusya gibi İslam düşmanı (ve İran) ve Ortadoğu'nun petrolünü kontrol etmek isteyen ülkeler bu hale getirdi...)

Avatar
Mustafa KÖK 6 yıl önce

O saydığın devletletler dün de İslâma düşmandı? Ben senin hangi politakayı ürettiğini, yedeğinde hangi formüllerin olduğunu soruyorum Ârifciğim? Ali Bulaçın Ak Parti Bir Proje miydi? yazısını okumamış gibisin?... ((Ortadoğu'da yanlış politika" algısı maalesef kimi kesimlerde tutmuş görünüyor. Türkiye'nin tüm İslam coğrafyasında inanılmaz yükselişini gören saydığım devletlerin (ve İsrail'in), bunu engellemek için neler yaptıklarını görmüyorsak

Avatar
Abdullah Aktas 6 yıl önce

Natonun Libyada Ne isi var?
2-3 Gün sonra Nato Libyaya insani yardim götürecek (Bu sözün sahibini hatirlayan varmi)
evet Nato okadar insani yardim götürmüski bakinsana insanlar yardimlarin icinde BOGULUYOR!!!!!!

Avatar
Burak 6 yıl önce

Mustafa Beye katılıyorum. Ülkemizin başındaki siyasetçiler hırslarının kurbanı oldular maalesef. Tutarlı bir politika izleyemediler, bugün ne işin var denildi yarın kendisi yaptı gibi çok örnek.. Ak parti, çok iyi hazırlanmış bir projeydi diye düşünüyorum. Ve biz masum anadolu insanları aldandık....(((İyi de bu yorumların yazı ile ne alakası var; onu hiç düşündünüz mü? A.B.)))

Avatar
Burak 6 yıl önce

Bu yorumların yazı ile alakası, saydığınız sömürgeci ülkelerin politikalarıyla, icra makamında olan üst düzey Türk siyasetçilerinin politikaları aynıdır. Başımıza bu yüzden gelecek var......(((Bence çok yanılıyorsunuz; tam aksine o ülkelere rağmen ayağa kalkan ve daha dik duran, büyüyen gelişen muhtaç olmayan bir ülke haline geldiği için başımıza çeşitli gaileler açmaya çalışıyorlar. Kimileri de bu algı operasyonuna gönüllü kapılıp gidiyor.A.B)