Genç Eğitim-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Kamuran Arık oldu

Kamu Birliği Konfederasyonuna bağlı yeni bir eğitim sendikası olan Genç Eğitim-Sen’in Kahramanmaraş İl Başkanlığına Kamuran Arık görevlendirildi. Ge...

Genç Eğitim-Sen Kahramanmaraş İl Başkanı Kamuran Arık oldu
Haber albümü için resme tıklayın

Kamu Birliği Konfederasyonuna bağlı yeni bir eğitim sendikası olan Genç Eğitim-Sen’in Kahramanmaraş İl Başkanlığına Kamuran Arık görevlendirildi.

Genç Eğitim-Sen, Kahramanmaraş‘ta sendikal faaliyetlerine başladı. Kamu Birliği Konfederasyonuna bağlı Genç Eğitim Sen Kahramanmaraş kurucu İl Başkanı olarak eğitimci Kamuran Arık görevlendirildi.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Genç Eğitim-Sen İl Başkanı Kamuran Arık, “Kamu Birliği Konfederasyonuna bağlı tarafsız, ilkeli, yeni nesil sendikacılığın eğitim camiamızda temsil edileceği Genç Eğitim Sen Kahramanmaraş İl Başkanı olarak Genel Merkezimiz tarafından görevlendirilmiş bulunmaktayım. Şahsıma verilmiş olan sorumluluğun gerekliliklerini eğitim camiamızın bizlere vereceği temsil gücüyle en iyi şekilde yerine getirmeye gayret edeceğim.

Cumhuriyetimizin 100.yılında yani 29 Ekim 2023’te, sekiz bağımsız ve tarafsız sendikanın bir araya gelmesiyle kurulan Kamu Birliği Konfederasyonu bugün itibariyle yaklaşık 130 bin kamu çalışanın temsil edildiği kamu çalışanlarının son umudu, yeni nesil sendikacılığın karargahı olmuştur.  Konfederasyon Genel Başkanımız Sayın Osman Kaya’nın Kahramanmaraş kamu çalışanlarına yaptığı güç birliği davetini bende tekrarlayarak tüm kamu çalışanlarını konfederasyonumuz çatısı altında gerçek sendikal mücadeleye çağırıyorum.

Konfederasyonumuz çatısı altında bulunan; Genç Eğitim-Sen (Eğitim ve Bilim Hiz.),  Genç Sağlık Sen ( Sağlık Hiz.) Genç Belediye-Sen (Yerel Yön.) Adalet-Sen ( Adalet Bak.) Adil Haber-Sen ( Basın- Haberleşme, İletişim)  Diva-Sen ( Diyanet) Sav Des-Sen (Savunma) Teç-Sen ( Eğitim ve Bilim Hiz.)  sendikaları olarak tüm kamu çalışanlarının mesleki vekaletine talibiz” dedi.

Yeni sendikacılığın merkezi olduklarını vurgulayan Arık, “Ülkemizde mevcut sendikal yapılarının kamu çalışanlarının sorunlarını çözme konusunda yetersiz oldukları ortadadır. Kamu Birliği Konfederasyonu olarak biz hiçbir konfederasyonun veya sendikanın; bölünmüşü, benzeri, devamı veya karşıtı değiliz. Biz mücadele azmimizi ortaya koyan genç mücadelenin, yeni nesil sendikacılığın merkeziyiz. Emek ve hak mücadelemizde alışılmış, siyasi/ ideolojik saikle örgütlenmenin ve sadece verilmiş olanla yetinen, kaybettiren sendikacılığın son bulması için, kamu çalışanlarının insan onuruna yaraşır hayat standartlarına kavuşması için mücadele edeceğiz. Kamu çalışanlarının refahı için her gün sahada, meydanlarda olacağımız gibi çalışanlarımızın iş yükü stresinden uzaklaşacağı geziler, kamplar, konser ve dinletiler organize ederek sosyo-kültürel gelişimlerini de destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı.

18 Nis 2024 - 14:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız