Özel öğrencilerden çevre dostu proje

Elbistan Özel Eğitim Meslek Okulu'nda ‘gelecek nesillere daha aydınlık bir şehir ve dünya’ sloganıyla ‘Doğadaki Ekolojik Ayak İzimi Siliyorum’ projesi...

Özel öğrencilerden çevre dostu proje
Özel öğrencilerden çevre dostu proje
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Özel Eğitim Meslek Okulu'nda ‘gelecek nesillere daha aydınlık bir şehir ve dünya’ sloganıyla ‘Doğadaki Ekolojik Ayak İzimi Siliyorum’ projesi başlatıldı.

Okulda eğitim gören özel öğrenciler, doğa konseptli eğitim modeli ile ata tohumu üretimi ve doğal ürünlerle yeniden değerlendirme gibi uygulamalar gerçekleştiriyor.

Elbistan Özel Eğitim Meslek Okulu’nda eğitim gören engelli öğrencilerin yaşadıkları dünyaya ve çevreye daha duyarlı bir şekilde yetişmeleri aynı zamanda da enerji tasarrufu, ekolojik ayak izi ve geri dönüşüm gibi konulara dikkat çekme adına anlamlı bir proje başlatıldı.

Okul bünyesinde başlatılan ‘Doğadaki Ekolojik Ayak İzimi Siliyorum’ projesinde yer alan öğrenciler, okul müdürleri Faruk Kısaca ve öğretmenleri ile birlikte Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette, özel öğrencilerle yakından ilgilenen ve proje hakkında detaylı bilgi alan Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, yaşadığı dünyaya ve çevreye duyarlı bir nesil yetişmesi için çalıştıklarını söyledi.

Okuldaki projenin hava ve toprak kirliliği, besin döngüsü, ekolojik ayak izi ve geri dönüşüm konu başlıklarında çalışmalar yapmayı öngördüğünü belirten Çetin, “Elbistan Özel Eğitim Meslek Okulu "Doğadaki Ekolojik Ayak İzimi Siliyorum" projesi tanıtımı için kurumumuzu ziyaret ettiler. Proje kapsamında yerli ürün kullanımı, doğal ürünlerle yeniden değerlendirme ve ata tohumu üretimi gibi alt başlıklarla çevre dostu uygulamalar gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimizle birlikte bal mumu ile streç film ve mum yapımı gibi doğal malzemelerle yeniden kullanılabilir ürünler üretiliyor. Gelecek nesillere daha parlak, daha aydınlık bir dünya bırakmayı amaçlayan bu anlamlı projede emeği geçenleri tebrik eder başarılarının devamını dilerim” şeklinde konuştu.

Okul müdürü Faruk Kısaca da, Çetin’e nezaketinden dolayı teşekkür ederek, dünyanın gelecek nesillere aktarılacak bir miras olduğunu ve ona sahip çıkmak istediklerini hatırlattı.

Projenin temel amacının insanlarda çevre bilinci oluşturmak ve doğa sevgisi kazandırmak olduğunu söyleyen Kısaca, öğrencilerinde bu projede yer almaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getirdi.

31 Mar 2024 - 11:10 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Kadir BoyrazBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04