Yeniden Refah adayı Eyyup Ceran: “Tutmadıkları sözleri de biz yapacağız”

Yeniden Refah Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Eyyup Ceran, iktidar belediyesinin verdiği sözlerin arkasında durmadığı ve sözünden döndüğünü bel...

Yeniden Refah Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Eyyup Ceran, iktidar belediyesinin verdiği sözlerin arkasında durmadığı ve sözünden döndüğünü belirterek, “Verip tutmadıkları nice sözleri ve sözünü vermeye hayalleri bile yetmeyecek hizmetleri yapacağız” dedi.

Ceran, seçim sürecinin sonuna gelinmişken Elbistan Belediyesi’ne taşeron kadro üzerinden işçi alımı yapıldığını dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Eyyup Ceran, zorlu bir kampanya sürecini geride bıraktıklarını söyledi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Elbistan’da da Yeniden Refah Partisi’ne büyük bir teveccüh olduğunun altını çizen Ceran, “Seçime az bir zaman kaldı. Türkiye genelinde olduğu gibi Elbistan’ımızda da Yeniden Refah Partisi’ne halkımızın teveccühü takdire şayandır. Sevgili hemşerilerimizin bize gösterdiği ilgi ve alakadan müteşekkiriz. Şehrimizi ayağa kaldırmak için azim ve inançla çalışıyoruz ve çalışacağız” diye konuştu.

Elbistan’ın, uzun yıllardır iktidar belediyesini seçmesine rağmen özellikle de son 5 yılda yapılmayan işler ve tutulmayan sözlerden başka bir şey göremediğini savunan Ceran, “Uzun yıllar iktidar partisinden belediye başkanı seçmenize rağmen, siz de takdir edersiniz ki; hak ettiği hizmeti alamadınız.

Son 5 yılda, billboardlarda, reklam tabelalarında ve hatta yol boyu afişlerle, kendi reklamı ve yapacağım deyip yapamadığı sözlerden başka bir şey göremedik. Daha dün maddi durumu olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz 40 sosyal konut sözü verip, yapmayıp gelecek olan Yeniden Refah Partili belediye yapsın dercesine sözlerinden döndüklerini de ilan ettiler. Nice sözler verip yapmadıklarını, sözünü vermeye hayalleri bile yetmeyecek hizmetleri yapacağız” değerlendirmesinde bulundu.

‘Sözüm ona kendi reklamlarını sadece akraba eş dost kayırmacılığı ile yaptılar’ diyen Yeniden Refah Partisi Elbistan Belediye Başkan adayı Eyyup Ceran, “Duyduk ki; şimdi de tanıdıklarına üç beş oy uğruna giderayak belediyeye taşeron kadro ile işe alım yapıyorlar. Duyduk ki, şehrimize hizmet etsin diye seçtiğimiz milletvekili ve görev süresi dolan belediye başkanın; "benim adamın daha çok girmeli" kavgası olmuş.

Buradan ilanımızdır; işini hakkı ile yapan hiç bir belediye çalışanına hangi partili ve hangi siyasi görüşten olursa olsun, kardeşimiz gibi görüp hakkı hukuku korunacaktır. Lakin giderayak sadece partizanca liyakatsiz ve haksız bir şekilde işe alınanlar incelenip gereği yapılacaktır. Ahlaklı belediyecilik şiarı gereği, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” cümlelerini kullandı.

29 Mar 2024 - 16:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız