Bağımsız meclis üyesi adayı Nurcan Yılmaz Demir, projelerini anlattı

Elbistan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Nurcan Yılmaz Demir, Elbistan’da fabrika projesi olmadan kentin ayağa kalkamayacağını belirtti ve kend...

Elbistan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Nurcan Yılmaz Demir, Elbistan’da fabrika projesi olmadan kentin ayağa kalkamayacağını belirtti ve kendi projelerini kamuoyu ile paylaştı.

En çok üzerinde durduğu projenin çorap fabrikası olduğunu belirten Demir, “1000 kişilik istihdam sağlayacak bu fabrika için arazi hibe etmek isteyen ve ekonomik destek sağlayacak olan işadamlarımız var” dedi.

Elbistan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Nurcan Yılmaz Demir, seçmenlere de oy kullanırken dikkatli olmaları gerektiğini hatırlattı.

Belediye başkanlığı ile meclis üyeliği oylarının ayrı ayrı kullanılacağını vurgulayan Demir, “Aynı partiden aday olsa dahi meclis oylarını istediğimiz meclis üyesine verme hakkına sahibiz” diye konuştu.

Göreve gelmesi halinde, belediye meclis üyesi imajını değiştireceğini anlatan Demir, şöyle devam etti:

“Meclis üyesi denince insanların aklına ilk gelen ihaleler rantlar usulsüz ve haksız işçi alımları geliyor. Bu kanıyı bitirip meclis üyesinin projeler hazırlayan, çevresini gözlemleyen vatandaşın derdini dinleyip toplantılarda dile getiren olduğunu ispatlayacağız. Yerel seçimde oy partiye değil şahsa verilir. Halkın içinden olan tanıdığımız inanıp güvendiğimiz insanı başkan olarak seçmeliyiz. Belediye başkan oyu ayrı meclis üyesi oyu ayrıdır. Aynı partiden aday olsa dahi meclis oylarını istediğimiz meclis üyesine verme hakkına sahibiz. İyi düşünüp iyi karar vermeliyiz. Elbistan’ın kaybedecek bırakın beş yılı bir yıla dahi tahammülü yok. Birilerinin hatasını başka bir şahsa veya partiye mal edemeyiz. Kalkınmak için ekonomik destek ve güce ihtiyacımız olduğu bir dönemdeyiz. Doğru aday doğru kararlar ve güzel bir Elbistan için bilinçli seçmen olmalıyız. Elbistan’ı kazanacak bir adayla değil Elbistan’ın kazanacağı bir aday seçmeliyiz dedi ve Elbistan halkı güçlü iradeye sahip doğru kararı verecektir.”

Projelerinden bahseden Elbistan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyesi adayı Nurcan Yılmaz Demir, kentin en büyük sorununun işsizlik olduğuna dikkati çekti.

Demir, Elbistan’ı kalkındırmak için birçok proje hazırladığını ifade ederek, “Elbistan’ın en büyük sorunu işsizlik. Fabrika projeleri olmadan Elbistan’ı ayağa kaldıramayız. 1000 kişilik istihdam sağlayacak çorap fabrikasını Elbistan’a getirmek yıllardır hayalimdi. Asrın felaketinin ardından ayağa kalkabilmek ekonomiyi ve şehri toparlamak için bu fabrikanın kurulmasının tam zamanı. Bebekten yaşlıya erkek kadın çocuk genç demeden her evin ihtiyacı olan çorap fabrikası için arazi hibe etmek isteyen ekonomik destek sağlayacağını açıklayan kıymetli iş adamlarımız oldu. Buda demek oluyor ki, Elbistan hizmete hasret kalmış.

Kalkınmak için kolları sıvayan iş adamları muhtar ve muhtar adaylarımız var çalışmak isteyen çok sayıda kadın ve kızlarımız var çalışmak isteyen çocuklu annelerimiz için çorap fabrikası bünyesinde kreş açarak çocukları yaş gruplarına göre sınıflandırarak programlı bir şekilde annelerin gözü arkada kalmadan yeme, uyuma, oyun ve televizyon saatleri belli dolayısıyla teknolojiden uzak beyinleri durdurulmuş değil eğitimli bir nesil yetişecek bu vesile ile çocuk gelişimi okumuş atanamayan öğretmenlerimiz için de iş imkanı sağlanacağız bunun yanı sıra Elbistan’ın büyük eksiklerinden biri olan bebek bakım odaları ve bayan wc ile lavaboların olmaması gelişmekte olan şehrin bir ayıbıdır. Aile düşünün çarşıya çıktıklarında bebeğinin altı kirlendi veya acıktı. Bir bebek bakım odamız yok çarşı merkezde bir kadın düşünün lavabo ihtiyacı için esnaflara sığınıyor kabul edilemez bir durum değil mi?” ifadelerini kullandı.

Bir diğer projesinin ise buz üretim tesisi kurmak olduğuna değinen Demir, sözlerini, “Şehir suyu kaynaklarımız bedava olmasına rağmen buz üretim tesisimiz yok ne acı bir durum buzu bile ithal ediyoruz. Maliyeti olmayan kar payı yüksek olan şok buz makinelerini Elbistan’a kazandırmak için projeleri olduğunu belirten Nurcan yılmaz demir Elbistan’ı kalkındırmak için birçok projelerin var olduğunu belirtti. Elbistan halkına proje benden oylarınız ile fabrika temellerini atmak sizden tamamlamak Elbistan Belediye’mizden dedi. Rabbim hayırlı olanı memleketimize nasip etsin inşallah” cümleleri ile tamamladı.

29 Mar 2024 - 15:57 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız