Meslek lisesine çelik konstrüksiyon atölye yapılıyor

Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimi için çelik konstrüksiyon sistemli atölye yapılacak. Elbistan’ın en köklü eğitim kurum...

Meslek lisesine çelik konstrüksiyon atölye yapılıyor
Meslek lisesine çelik konstrüksiyon atölye yapılıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin eğitimi için çelik konstrüksiyon sistemli atölye yapılacak.

Elbistan’ın en köklü eğitim kurumlarından biri olan ve bugüne kadar çok sayıda öğrencisini yetiştirip ekonomik hayata atılmalarını sağlayan Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin atölye bölümlerinin bulunduğu binası, 6 Şubat 2023 depreminde ağır hasar alarak yıkıldı. Öğrencilerin uygulama eğitimlerine devam edilmesi amacıyla çelik konstrüksiyon sistemli atölye yapılması kararlaştırıldı. Gerekli altyapının hazırlanmasının ardından çalışmalar kısa sürede başlayacak.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, Elbistan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde depremde yıkılan Elektrik Elektronik Teknolojileri Alanı, Bilişim Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı ve Metal Teknolojileri atölyeleri alanlarında inceleme yaptı.

Kaymakam Ataman, yıkılan atölyelerin yerine 325 metrekare çelik konstrüksiyon sistemli atölye yapılacağını söyledi.

Kaymakam Ataman, yeni yapılacak atölyede 137 metal teknolojileri öğrencisi ile kaynakçılık ve metal doğrama uygulamalı eğitimlerini gerçekleştireceğini vurguladı.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, uygulamalı eğitim öğretimde önemli bir yere sahip olan bu atölyelerin en kısa sürede tamamlanacağını da sözlerine ekledi.