Soygun öncesi yoga yapan hırsızdan, şapkayı kirpi sanan kadına kadar martın tuhaf olayları

Soygundan önce ısınmak için yoga hareketleri yapan kişiden, devlet televizyon kanalında sunucunun kot pantolonunun sansürlenmesi ve bir kadının şapkayı kirpi sanmasına kadar mart ayında birçok tuhaf olay basına yansıdı.

Hayatta herkes en az bir kere tuhaf bir olayla karşılaşabiliyor ve bunun parçası bazı şansız insanlar, basının "bir numaralı malzemesi" olarak kullanılabiliyor.

Bu kapsamda AA muhabiri, dünya genelinde martta kayıtlara geçen ilginç olayları derledi.

Soygundan önce yoga
Avustralya'da tuhaf soygun olayı, marttın ilk günlerinde basına yansıdı.

Ülkenin Melbourne kentinde 44 yaşındaki bir kişi, soymak üzere geldiği fırının önünde farklı yoga hareketleri yaparken güvenlik kameralarına yakalandı.

"Esnek hırsızın" fırından birkaç kruvasan, bir ayakkabı, bir de tablet çaldığı belirtildi.

İşletme tarafından paylaşılan kamera görüntülerinde, hırsızın tamamen siyah giyindiği, otoparkta bacak ve vücut esnetme hareketi yaptığı görülüyor.

"Kimseye zarar vermeyen nazik bir dev"
ABD'de evcil olduğunu iddia ettiği timsahın sahibi Tony Cavallaro'nun, güvenlik memurlarınca el konulan timsahının geri verilmesi için mücadele etmesi gündem oldu.

"Albert" isimli timsahıyla 30 yıldan fazla aynı evde yaşadığını belirten Cavallaro, evcil hayvanının "kimseye zarar vermeyen nazik bir dev" olduğunu söyledi.

Çevre Koruma Dairesi, Cavallaro'nun Albert'i tutma lisansının 2021'de sona erdiğini, diğer insanların timsahı sevmesine, hatta onunla havuza girmesine izin verdiğini belirterek bunun "tehlikeli" olarak sınıflandırılan hayvanları besleme kuralları kapsamında el konulması için gerekçe oluşturduğunu kaydetti.

Cavallaro ise Albert'in "tatlı" fotoğraflarını göstererek, 34 yaşındaki timsahın "yalnızca bebek" olduğunu dile getirdi.

Avustralya'da "dünyanın en büyük yaban mersini" üretildi
Ayın en fazla garip olaylarının görüldüğü Avustralya'dan başka bir tuhaf haber de masa tenisi topu büyüklüğündeki yaban mersini üretilmesi oldu.

Yeni Güney Galler (NSW) eyaletinde, Costa Grup'a ait bir çiftlik, 20,4 gram ağırlığı ve yaklaşık 4 santimetre çapıyla "en büyük yaban mersini" rekorunu kırdı.

Türünün en büyüğü olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren "Etna" cinsi yaban mersininin tadının küçüklerle aynı olduğu belirtiliyor.

Kuzey Kore'den kot pantolona sansür
Kuzey Kore'de devlet televizyon kanalında, BBC'nin programında sunucun kot pantolonu sansürlendi.

Kot pantolonun yasak olduğu Kuzey Kore'nin resmi devlet televizyonu KCTV'de 2010'da BBC'de yayınlanan "Garden Secrets" adlı programının bir bölümü yayınlandı.

Ancak programın 2010'da yayınlanan halinden tek farkı, sunucu Titchmarsh'ın giydiği kot pantolonunun sansürlenmiş olması.

Kuzey Kore'de yayınlanmış halinde Titchmarsh'ın çiçeklerin önünde diz çöktüğü ancak kot pantolonu gizlemek için vücudunun alt yarısının bulanıklaştırıldığı görülüyor.

Kot pantolonlar, Kuzey Kore'de "Batı emperyalizminin" simgesi olarak görüldüğü için 1990'da yasaklanmıştı.

"Cidden Herhangi Biri"
ABD'nin Texas eyaletinde bir adam, başkanlık seçimlerine aday olmak için ismini "Cidden Herhangi Biri" olarak değiştirdi.

Daha önce "Dustin Ebey" olarak bilinen 35 yaşındaki matematik öğretmeni, isminin değiştiğini kanıtlamak için ehliyetinin fotoğrafını paylaştı.

Ebey, adını değiştirmesinin sebebinin, bu yılki başkan adayları Joe Biden ve Donald Trump'tan memnun olmaması olduğunu belirtti.

Biden ve Trump arasındaki "güç savaşından bıktığını kaydeden adam, "Oy pusulasında 'adaylardan hiçbiri' seçeneğimiz yok ve bu bir nevi o rolü dolduruyor." dedi.

"Cidden Herhangi Biri" yeni isminin oy pusulalarında yer alması için mayısa kadar Texas eyaletindeki seçmenlerden 113 bin imza toplaması gerekiyor.

Kirpi sandı, şapka çıktı
İngiltere'de endişeli bir hayvan sever, yolun kenarında hareketsiz duran "yavru kirpi" buldu ve hemen ardından veterinere gitti.

Mama verilmesine rağmen "bütün gece hareket etmemiş ya da tuvalete çıkmamış" olmasından endişelenen kadın, veterinerin "acı haberi" karşısında şaşırdı.

Veteriner, kadına, getirdiği "yavru kirpinin" aslında yalnızca "kabarık ve tüylü bir şapka" olduğunu söyledi.

29 Mar 2024 - 13:36 - Güncel

Mahreç  Anadolu AjansıBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04