Yetimler için iftar programı düzenlendi

Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi’ne kayıtlı yetim çocuklar, İHH İnsani Yardım Vakfı Belçika Temsilciliği sponsorluğunda düzenlenen iftar programınd...

Yetimler için iftar programı düzenlendi
Yetimler için iftar programı düzenlendi
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Yetim Koordinasyon Merkezi’ne kayıtlı yetim çocuklar, İHH İnsani Yardım Vakfı Belçika Temsilciliği sponsorluğunda düzenlenen iftar programında bir araya geldi.

Dünya Yetimler Günü dolayısıyla, Elbistan’da yetimler ve yakınlarına yönelik olarak iftar buluşması gerçekleştirildi.

Yetim Koordinasyon Merkezi ile İHH Belçika Temsilciliği tarafından organize edilen iftar programında ramazan ayının manevi duyguları ve Dünya Yetimler Günü’nün anlamı paylaşıldı.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan adayı Murat Mercan’ın da katıldığı iftar programı ile ilgili olarak değerlendirme yapan Yetim Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Fazilet Seviç, Müslümanlar için her günün, yetim günü olduğuna dikkat çekti.

Dünya üzerinde 400 milyondan fazla çocuk yetim bulunduğunu belirten Seviç, “Dünya üzerindeki yetim çocuklar tablosu ise maalesef insanlık ailesi olarak çok gerilerde olduğumuzu gösteriyor. Her gün 10 bine yakın çocuğun yetim kaldığı, yoksulluk ve benzeri sebeplerle her gün 22 bin çocuğun hayatını kaybettiği, senede 2,5 milyon çocuğun kaçırılarak satıldığı ve fakat teknolojik gelişmelerin daha çok sonu gelmez savaşları beslediği bir dünyada yaşıyoruz.

Dünyada manzara böyle iken Elbistan’ımızda çok anlamlı bir çalışmaya imza attık. Yetim Koordinasyon Merkezi olarak Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (sav) referans alarak ‘Yetimi yetkin kılmak’ sloganıyla Rabbimizin emaneti çocuklarımızı ve annelerini yetkin kılacak Kur’an-ı Kerim, siyer, tefsir, meslek edindirme kursları, müzik, resim, sanat, kültür gezileri, akademik destek kursları, psiko-sosyal destek seminerleri, psikolog desteği, kadın girişimci destek merkezi, asrı kiler girişimci kadın kooperatifleri ile de ekonomik destek sağlayarak kendi ayakları üzerinde durmaları için gerekli çalışmaları yürütmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Seviç, son olarak, “Bu kutlu yolda bizlere destek veren Kaymakamımız Yunus Ataman, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör, Elbistan Belediye Başkanımız Mehmet Gürbüz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezimiz, Gençlik Merkezimiz, Kuzey İlçeler Daire Başkanlığı, Kızılay, İHH, Hayrat Vakfı, Can Kulağı, gönüllü hocalarımız ve iftarımıza sponsor olan Belçika IHH temsilciliğine teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

28 Mar 2024 - 11:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami YıldızBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04