Fırtına: “Koruculuk sisteminin kuruluşunun 39.yılı kutlu olsun”

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, koruculuk sisteminin kuruluşunun 39.yıl dönümü dolayısıyla bir...

Fırtına: “Koruculuk sisteminin kuruluşunun 39.yılı kutlu olsun”
Fırtına: “Koruculuk sisteminin kuruluşunun 39.yılı kutlu olsun”
Haber albümü için resme tıklayın

Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, koruculuk sisteminin kuruluşunun 39.yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Başkan Fırtına, koruculuk sisteminin terör örgütü PKK’nın emellerine ulaşmasının önünde büyük engel teşkil ettiğini söyledi.

Terörle mücadele 1843 güvenlik korucusunun şehit düştüğünü hatırlatan Kahramanmaraş Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Derneği Başkanı Celalettin Fırtına, şöyle devam etti:

“Terörle mücadelede bu güne kadar şehit olan 1843 korucumuza Allah’tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Gazi olan 2 bin 870 korucumuza da sağlıklı ömürler diliyorum.

Tarih 26 Mart 1985. Terör örgütü PKK genellikle kendisine destek vermeyen köyleri yakıp yıkıyor, yaşlı genç hatta bebek demeyip katlediyordu. Bölgenin coğrafi konumu itibariyle özellikle kış aylarında anında askeri desteğin ulaşması güvenliğin sağlanması o yıllarda zor olduğu için devletimiz halkın kendi köylerini can ve mal güvenliklerini korumak için 442 sayılı Köy Kanununun 74.maddesinde bir değişikliğe giderek geçici köy koruculuğu sistemini başlattı. İlk olarak Şırnak ilimizden başlayarak terörün eylemlerinin yayılmasıyla, bu sistem kısa sürede Kahramanmaraş’ın da aralarında olduğu 26 ilimizde hayata geçirildi.

Güvenlik korucularının 39 yıldır askerle omuz omuza olduğunu hatırlatan Fırtına, “O günden bu güne korucular yaklaşık 60 bin kişilik sayılarıyla askerimizle beraber terörle omuz omuza amansız ve başarılı bir mücadele verdiler ve vermektedirler. Koruculuk sistemi bölge halkının da desteğiyle aslında terör örgütü PKK’nın emellerine, amaçlarına ulaşmalarının önünde büyük engel teşkil etmiştir.

Son yıllarda sigorta, emeklilik ve benzeri bazı hakları da verilen koruculuk sistemimiz, sadece terörle mücadeleyle yetinmeyip sel, çığ ve deprem gibi afet durumlarında da milletimize hizmet ettiği gibi, jandarma karakollarımızın nöbet vs hizmetlerini de yardımcı personeli olarak yerine getirmektedirler.

Her aşamada devletimizin emrinde milletimize canları pahasına hizmet eden tüm güvenlik korucusu arkadaşlarımızın koruculuk sisteminin 39 kuruluş günlerini yürekten kutluyor ve beklentileri olan kapsamlı bir korucu kanununun da bir an önce çıkarılmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

26 Mar 2024 - 15:01 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Kadir BoyrazBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04