Elbistan’ın inşasında önemli adım: imar planı yürürlüğe girdi

Elbistan ilçe merkezi ile 2 kırsal mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce onaylanarak yü...

Elbistan’ın inşasında önemli adım: imar planı yürürlüğe girdi
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan ilçe merkezi ile 2 kırsal mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nce onaylanarak yürürlüğe girdi.

Elbistan Belediyesi İmar Komisyonu’nda oy birliği ile kabul edildikten sonra Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen Çiçek ve Karaelbistan Mahalleleri’ni de kapsayan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı, 1 Şubat itibariyle askıya çıkarılmıştı. Askı süresi dolan 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planına gelen itirazlar Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’nda değerlendirildi. Plan, Büyükşehir Belediyesi’nin son meclis toplantısında gündeme alındı. Plan, görüşülerek Büyükşehir Belediye Meclisi’nde onaylanarak yürürlüğe girdi.

1/5000 ölçekli planın onaylanıp yürürlüğe girmesiyle ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, “Depremin izlerini hızla silecek, şehrimizi daha dayanıklı kılacak bu önemli adımı attık” dedi.

Özellikle inşaat sektörünün bu kararı beklediğini dile getiren Başkan Gürbüz “Son gününe, son saatine, hatta son dakikasına kadar var gücümüzle şehrimizi ayağa kaldırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. 1/5000 ölçekli nazım imar planımız, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı ve yürürlüğe girdi. Depremin izlerini hızla silecek, şehrimizi daha dayanıklı kılacak bu önemli adımı attık. İnşaat sektörünün sabırsızlıkla beklediği bu müjdeyi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Öteye yandan, Elbistan’a bağlı Körücek, Toprakhisar, Beştepe, Horhor ve Gökçek Mahalleleri’nde bulunan 13 parselde, hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planında değişikliğe gidilmişti. Söz konusu parsellerin yeni yerleşim yeri oluşturmak amacıyla sosyal ve teknik altyapı alanı, konut alanı, park ve yol tanımlaması yapılmıştı. Körücek Mahallesi’nde 4, Toprakhisar Mahallesi’nde 2, Beştepe Mahallesi’nde 1, Horhor Mahallesi’nde 2 ve Gökçek Mahallesi’nde de 3 olmak üzere toplam 13 parselde değişiklik yapılmıştı.

23 Mar 2024 - 14:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan CeranBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04