70 köy konutu haziranda teslim edilecek

Nurhak Kaymakamı Oray Güven, ilçeye bağlı Tatlar Mahallesi’nde yapımı devam eden köy tipi konut projesini yerinde inceledi. 6 Şubat’taki asrın felaket...

70 köy konutu haziranda teslim edilecek
70 köy konutu haziranda teslim edilecek
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Nurhak Kaymakamı Oray Güven, ilçeye bağlı Tatlar Mahallesi’nde yapımı devam eden köy tipi konut projesini yerinde inceledi.

6 Şubat’taki asrın felaketinin etkilediği yerleşim alanlarından biri de Nurhak oldu. Deprem, Nurhak’ta, ilçe merkezi kadar kırsalda da yıkıma neden oldu. Nurhak’ın kırsal mahallelerindeki afetzedeler için köy tipi konut yapılması amacıyla peş peşe ihaleler düzenlendi. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın ihale düzenlediği mahallerden biri de Tatlar Mahallesi olmuştu. Bakanlık, Tatlar’daki 70 hak sahibi için 70 köy tipi konut yapımına başlamıştı.

Nurhak Kaymakamı Oray Güven, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Salih Görmez ve İlçe Emniyet Amiri Hüseyin İncirli ile birlikte Tatlar Mahallesindeki köy konutlarını inceledi. Kaymakam Güven, yüklenici firma yetkililerinden inşaatlarla ilgili bilgi aldı.

Kaymakam Güven, afetzede vatandaşların yeni yuvalarına biran önce kavuşmaları için hummalı bir çalışma sürdürüldüğünü söyledi.

Nurhak’ta köy evlerinin yapımının devam ettiğini dile getiren Kaymakam Güven, “70 konut yapılacak olan projenin, ilk teslimlerin haziran ayı içinde gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Vatandaşlarımıza ve Nurhak’ımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.

22 Mar 2024 - 14:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice KökerBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04