Bir kırsal mahallede daha imar değişikliğine gidildi

Elbistan’a bağlı Elmalı Mahallesi’ndeki bazı alanlarda yeni yerleşim yeri oluşturmak amacıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı askıya çıktı....

Elbistan’a bağlı Elmalı Mahallesi’ndeki bazı alanlarda yeni yerleşim yeri oluşturmak amacıyla hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planı askıya çıktı.

Elbistan’a bağlı Körücek, Toprakhisar, Beştepe, Horhor ve Gökçek Mahalleleri’nde bulunan 13 parselde, hazırlanan 1/5000 ölçekli nazım imar planında değişikliğe gidilmişti. Bu 5 mahallenin ardından bir imar değişikliği de Elmalı Mahallesi’nde yapılıyor. Elmalı Mahallesi’nde mülkiyeti kamu orta malı, maliye hazinesi ve şahsa ait olan 15 parsel, yeni yerleşim alanı oluşturmak amacıyla konut alanı ve sosyal teknik altyapı olarak tanımlanmış oldu. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Meclisi, bu 15 parselle ilgili imar değişikliğini içeren 1/5000 ölçekli nazım imar planını mart ayı toplantısında onayladı.

Onaylanan planlar, askıya çıktı. İmar planı, 5 Nisan’a kadar askıda kalacak. Plana itirazlar bu süre zarfında yapılacak. Plan, Elbistan Belediyesi'nin ve Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden görülebilecek.

19 Mar 2024 - 15:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız