Jandarma, 10 suçluyu adalete teslim etti

Elbistan'da, jandarmanın son 1 haftada icra ettiği operasyonlarda, cinsel taciz, kasten öldürme, uyuşturucu ticareti ve hırsızlık gibi suçlardan arana...

Jandarma, 10 suçluyu adalete teslim etti
Jandarma, 10 suçluyu adalete teslim etti
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan'da, jandarmanın son 1 haftada icra ettiği operasyonlarda, cinsel taciz, kasten öldürme, uyuşturucu ticareti ve hırsızlık gibi suçlardan aranan 10 kişi yakalanarak adalete teslim edildi. 

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığın'ın son 1 haftaya ait operasyonel ve aranan şahıslara yönelik başarılı çalışmalarında 10 şahıs yakalandı. 

Jandarmanın çalışmaları kapsamında "parada sahtecilik" suçundan 4 yıl 9 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan İ.Z. adlı hükümlü, "hırsızlık" suçundan 7 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan M.A. adlı hükümlüler yakalandı. 

Uyuşturucuyla ilgili faaliyetlerini sürdüren Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, "uyuşturucu madde bulundurmak" suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan M.Y. adlı hükümlü ile 3 şahsı adli mercilere teslim etti. 

"Çocuğun cinsel istismarı" suçundan 6 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan A.C.B., "kasten öldürme" suçundan 5 yıl 6 ay 20 gün kesinleşmiş hapis cezası ile aranan M.Ö., "hırsızlık" suçundan 5 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan S.İ., "başkasına ait banka kartını kullanmak suretiyle kendisine yarar sağlama" suçundan 2 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan S.E. isimli şahıslar yakalanarak adli mercilere tutuklanıp cezaevine sevk edildi. 

Operasyonlarda, çeşitli miktarlarda uyuşturucu ile 1 de ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 

Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı'nın suç ve suçlularla mücadele ile vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamaya yönelik çalışmalarının aralıksız olarak devam edeceği vurgulandı. 

17 Mar 2024 - 10:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker