Toplu iftar yemeği hazırlanan mutfaklar denetlendi

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekipleri, toplu iftar yemeği hazırlanan mutfak ve yerlerde denetimlerde bulundu. Ramazan ayı devam...

Toplu iftar yemeği hazırlanan mutfaklar denetlendi
Toplu iftar yemeği hazırlanan mutfaklar denetlendi
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü gıda denetim ekipleri, toplu iftar yemeği hazırlanan mutfak ve yerlerde denetimlerde bulundu.

Ramazan ayı devam ederken, Elbistan’da toplu iftar yemeklerinin üretildiği noktalarda kontroller gerçekleştirildi.  Yapılan kontrollerde, hijyen kurallarına uygunluk ve hammaddelerin muhafaza koşulları, etiket bilgileri, son tüketim tarihleri ile yemeklerin üretim ve dağıtım koşulları denetlendi.

Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ömer Tontuş, vatandaşların güvenilir gıdaya erişebilmeleri amacıyla gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde riske dayalı olarak denetimlerin yıl içinde rutin olarak sürdürüldüğünü belirtti.

Özellikle ramazan ayında kontrollerini daha sıkılaştırdıklarını belirten Tontuş, “Tüketici sağlığının korunması ve güvenli gıda arzının sağlanması açısından, ramazanda güvenilir gıdaların tüketime sunulması özel bir önem kazanıyor. Bizde bu çerçevede un ve unlu mamuller, et ve et mamulleri, süt ve süt ürünleri ile şekerli mamuller üreten işletmelerin resmi kontrollerinde, üretimde kullanılan ham maddelerden başlayarak, üretimin tüm aşamalarının kontrole tabi tutulmasına, depolarda bulunan tüketime hazır ürünlerin etiketlerinin kontrollerine özel önem veriyoruz.

Denetimlerimizi, toplu iftar yemeği yapılan mutfak ve noktalarla sürdürüyoruz. Buralarda da hijyen başta olmak üzere iftar menülerinin hazırlanış aşamaları ve hammaddelerle kontrollerimizi yapıyoruz. Vatandaşlarımızın gıda güvenirliği ve sağlık açısından huzurlu ve güvenli bir ramazan geçirmesi için denetimlerimiz aralıksız olarak sürecek” ifadelerini kullandı.

15 Mar 2024 - 16:05 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan CeranBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04