Sıfır Atık yarışmasında ilkokul ve ortaokullarda iki il birinciliği

Elbistanlı iki öğrenci, ‘Sıfır Atık’ yarışması çerçevesinde hazırladıkları projelerle il birincisi olup Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenleyeceği yarış...

Sıfır Atık yarışmasında ilkokul ve ortaokullarda iki il birinciliği
Sıfır Atık yarışmasında ilkokul ve ortaokullarda iki il birinciliği
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistanlı iki öğrenci, ‘Sıfır Atık’ yarışması çerçevesinde hazırladıkları projelerle il birincisi olup Milli Eğitim Bakanlığı’nın düzenleyeceği yarışmaya katılmaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ülke çapında düzenlediği ‘Sıfır Atık’ yarışmasına Elbistan’da 15 okuldaki öğrenciler katıldı. Atıktan Sanata İleri Dönüşüm kategorisinde 22 öğrenci, Sıfır Atık Projeleri kategorisinde 5 öğrenci ve İyi Uygulama Yapan Okul kategorisinde de 2 okul başvuru yaptı. Çeşitli kategorilerde ve düzeylerdeki yarışmada öğrenciler, atık ürünleri farklı şekillerde kullanıp yeni ürünler yapmaya çalıştı. Yapılan eserler, jüri tarafından değerlendirmeye tabi tutuldu.

Elbistan Milli Eğitim Müdürlüğü eser değerlendirme komisyonu üyelerince yapılan oylamada okulöncesi düzeyinde 15 Temmuz Anaokulu 5 yaş minik yıldızlar sınıfı öğrencisi Betül Tekebaba "Metalce” eseri ile ilçe birincisi oldu. İlkokullar düzeyinin birinciliğini ise Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Mahmut Efe Özdemir “Dengeli Adam” adlı eseri ile elde etti.

Sıfır Atık Projeleri kategorisinde ortaokullar düzeyinde Şehit Kamil Topal Ortaokulu 5/F sınıfı öğrencisi Muhammet Çağrı Bulut “Araba Vinç” projesi ile ilçe birincisi, Atıktan Sanata kategorisinde ortaokullar düzeyinde Şehit Er Cuma Potuk Yatılı Bölge Ortaokulu 6/B sınıfı öğrencisi Yiğit Türk “Satranç Masası” ile ilçe birincisi, liseler düzeyinde Elbistan Anadolu lisesi 12/C sınıfı öğrencisi Sudenaz Bilgehan Akdağ “Avize” projesi ile ilçe birincisi oldu.

İlçelerde birincilik elde eden projeler, Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği il finaline katıldı. Finalde; Atıktan Sanata İleri Dönüşüm kategorisinde ilkokullar düzeyinde Şehit Kemal Özdoğan İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Mahmut Efe Özdemir “Dengeli Adam” eseri ile il birincisi oldu. Sıfır Atık Projeleri kategorisinde ortaokullar düzeyinde Şehit Kamil Topal Ortaokulu 5/F sınıfı öğrencisi Muhammet Çağrı Bulut “Araba Vinç” projesi ile il birincisi oldu.

Elbistanlı öğrenciler, bu sonuçlarla, bakanlıkta yapılacak olan yarışmada ilçemizi temsil etmeye hak kazandı.

12 Mar 2024 - 14:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice KökerBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04