Mercan, “Rezerv alan ve kentsel dönüşümle şehrimize yeni vitrin kazandıracağız”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan adayı Murat Mercan, rezerv alanı ve kentsel dönüşümle yaşam kalitesi yüksek, güvenli yapılarla şehre yeni bir vitrin...

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Elbistan Belediye Başkan adayı Murat Mercan, rezerv alanı ve kentsel dönüşümle yaşam kalitesi yüksek, güvenli yapılarla şehre yeni bir vitrin kazandıracaklarını söyledi.

Planlı, vizyoner dokunuşlarla şehrin ticari ve konut akslarına değer katacaklarına vurgu yapan Mercan, “Şehrimiz için en elzem gördüğümüz bu konuda 1 Nisan sabahı işe koyulacağız” dedi.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan adayı Murat Mercan, projelerini açıklamayı sürdürüyor. İmar planı projesiyle şehrin geleceğini çizen Mercan, depremin yıkıp geçtiği Elbistan’da rezerv alan ve kentsel dönüşümle huzur ve prestijin sembolü haline getireceklerini vurguladı.

Bu süreci, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile ortaklaşa götüreceklerini belirten Mercan, riskli alan ve bina kavramını kentin gündeminden çıkaracaklarına işaret etti.

‘Şehrimizin tüm gerçeklikleri ışığında bir dakika bile geçirmeden kollarımızı sıvayacağız’ diyen Mercan, “Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ile koordineli bir şekilde kentsel dönüşüm rezerv alanında halihazırda bulunan riskli binalar yıkılıp yeni binalar başka bir alanda yapılacak. Zemin sağlam olduğu halde yıkım olan yerlerde ise yerinde dönüşüm yapılacak. Riskli yapı olduğu belirlenen (ağır hasarlı veya çürük) binalar yıkılacak ve aynı sahada yeniden inşa edilecek” dedi. 

Tüm bu işlemlerin, şeffaf ve hızlı bir şekilde yürümesi sağlayacak bir mekanizmayı da hayata geçireceklerine vurgu yapan AK Parti Elbistan Belediye Başkan adayı Murat Mercan, şöyle devam etti:

“Vatandaşlarımızın yeni yaşam ve iş alanları, hazırlayacağımız yeni imar planı ve deprem mevzuatına göre eksiksiz bir şekilde inşa edilecek. Tüm bunlar yapılırken belediyemiz ve bakanlığımız ortaklığında kurulacak Çözüm ve İletişim Ofisi sayesinde vatandaşlarımızın merak ettiği konulara hızlı cevaplar ve yaşadığı sorunlara hızlı çözümler üretilecek.”

Mercan, Kümbet ve Cumhuriyet başta olmak üzere ihtiyaç duyulan mahalleler için ayrı ve özel bir kentsel dönüşüm ve yerinde dönüşüm planı uygulayacaklarını da sözlerine ekledi.

10 Mar 2024 - 13:53 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan CeranBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04