KOSGEB kredisi bekleyen depremzede esnafa müjde gibi haber

Elbistan’da, depremzede esnaflara yönelik olarak hayata geçirilen finansman projesi kapsamında başvurusu onaylananlara ödemeler başlıyor. Elbistan’da...

Elbistan’da, depremzede esnaflara yönelik olarak hayata geçirilen finansman projesi kapsamında başvurusu onaylananlara ödemeler başlıyor.

Elbistan’da da binlerce esnafın merakla beklediği Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında yeni finansman deprem bölgesindeki işletmelerin hesaplarına aktarılmaya başlıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, KOSGEB kredisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada; "KOBİ'lerin Deprem Sonrası Desteklenmesi Projesi kapsamında yaklaşık 4 milyar TL tutarındaki yeni bir finansmanı deprem bölgesindeki işletmelerimize bugün aktarmaya başlıyoruz" dedi.

Bakan Kacır, 15 Kasım 2023'ten bugüne kadar KOSGEB aracılığıyla 11 ilde 39 bin 680 işletmeye 12,8 milyar TL tutarında ödeme yapıldığını aktardı.

Devreye alınan yeni finansmanla bölgedeki işletmelere can suyu olmaya devam edeceklerini belirten Kacır, "Bölge ekonomisine yeni projelerle destek olmaya, şehirlerimizi eskisinden de güçlü şekilde ayağa kaldırmaya kararlıyız" ifadelerini kullandı.

Elbistan KOSGEB Temsilciliği de; Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Destek programı kapsamında destek ödemelerinin bütçe dahilinde devam edeceğini duyurdu.

Ödemelerin, talep tarihine göre yapılacağını bildiren temsilcilik, “KOSGEB sisteminin 8 Mart itibariyle açılmasını bekliyoruz. Ödemeler, talep sırasındaki işletmelere mail gönderilmiştir. Mail veya SMS gelen firmaların işlemlerini kontrol ederek SGK ve vergi borcu yoktur yazılarını hazır etmesi, ödeme talep için hazırlık yapması önemle rica olunur” açıklamasında bulundu.

07 Mar 2024 - 11:34 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice KökerBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04