Kırsalda ‘Yerinde Dönüşüm’ 7 mahalle ile başlıyor

Elbistan’a bağlı 7 kırsal mahallede, ‘Yerinde Dönüşüm’ kampanyası çerçevesinde inşa edilecek 19 hafif çelik konstrüksiyon sitemli köy konutunun yapımı...

Kırsalda ‘Yerinde Dönüşüm’ 7 mahalle ile başlıyor
Kırsalda ‘Yerinde Dönüşüm’ 7 mahalle ile başlıyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’a bağlı 7 kırsal mahallede, ‘Yerinde Dönüşüm’ kampanyası çerçevesinde inşa edilecek 19 hafif çelik konstrüksiyon sitemli köy konutunun yapımına başlanıyor.

Asrın felaketinin merkez üssü Elbistan’da, kırsal mahallelerdeki afetzedeler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca betonarme köy tipi konutların yapımına başlanmıştı. Elbistan’da, toplu olarak yaklaşık 800 köy tipi konutun yapılması planlanırken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, hafif çelik konstrüksiyon köy tipi konutlar için de peyderpey ihaleler düzenleneceğini duyurmuştu. Etütleri yapılmış sağlam zeminlerde inşa faaliyetleri planlanan Yerinde Dönüşüm Projesine başvurular 255 bine ulaşırken hibe ve kredi desteği alarak Bakanlığın denetiminde TOKİ güvencesinde, kendi evlerini yapmak isteyen yaklaşık 15 bin kişi de işlemlere başladı.

Elbistan Belediyesi de, kırsal mahallelerde hafif çelik konstrüksiyon teknolojisi kullanılarak inşa edilecek 100 köy konutuna ruhsat vermişti. ‘Yerinde Dönüşüm’ kampanyası kapsamında deprem konutları için 750 bin TL hibe ve 750 bin TL de kredi veriliyor. Ahırlı köy evleri için de 750 bin TL hibe, 1 milyon TL kredi imkânı sağlanıyor.

Elbistan’a bağlı kırsal mahallelerdeki ‘Yerinde Dönüşüm’ kampanyası çerçevesinde ilk hafif çelik konstrüksiyonla inşa edilecek köy evlerinin sayısı belli oldu. 7 kırsal mahalledeki 19 hak sahibi için deprem endişesi taşımadan güvenle yaşayabilecekleri yeni yuvalarının yapımına başlanıyor. Köy tipi konutların 150 gün içinde afetzedelere teslim edilmesi planlanıyor.

Bu çerçevede;  Atmalıkaşanlı Mahallesi, Dağdere Mahallesi, Kavaktepe Mahallesi ve Ovacık Mahallesi’nde 1’er köy tipi konut yapılacak. Uncular ‘da 5, Tapkırankale’de 2 ve İncecik’te de 8 köy tipi konutun inşasına başlanacak.

 Hafif çelik konstrüksiyon sistemi ile yapılacak 19 konutun ihalesi ise 25 Mart’ta düzenlenecek.

29 Şub 2024 - 15:30 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan CeranBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04