CHP adayı Erkan Gürbüz, esnaf ziyaretinde bir dokunup bin ah işitti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Belediye Başkan adayı Av. Erkan Gürbüz, açık pazar ve sanayi ziyaretinde bir dokunup bin ah işitti. Gürbüz, sor...

CHP adayı Erkan Gürbüz, esnaf ziyaretinde bir dokunup bin ah işitti
CHP adayı Erkan Gürbüz, esnaf ziyaretinde bir dokunup bin ah işitti
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Belediye Başkan adayı Av. Erkan Gürbüz, açık pazar ve sanayi ziyaretinde bir dokunup bin ah işitti.

Gürbüz, sorun ve sıkıntılara kalıcı çözüm üretecek projelerini anlattığı esnaflara, ‘Çaresiz değilsiniz; çare sizsiniz’ diyerek belediye yönetiminde değişimin anahtarını ellerinde tuttuklarına dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elbistan Belediye Başkan adayı Av. Erkan Gürbüz, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte şehri karış karış dolaşıyor.

Oldukça aktif bir siyaset anlayışını benimseyip sorunları bizzat yaşayanlardan dinleyen Gürbüz,  kentin gelecek vizyonunu oluşturacak projelerini anlatıyor ve halktan destek istiyor.

CHP adayı Av. Erkan Gürbüz, bu çerçevede açık pazar ve sanayi esnaflarıyla bir araya geldi. Samimi ve sıcak diyalogların yaşandığı buluşmada, esnaflar çözüm bekleyen ve muhatap bulamadıkları sorunlarını dile getirdi.

Gürbüz de; açık pazar esnafının boğuştuğu sorunlar silsilesini çözecek irade ve kararlılığa sahip olduklarını vurguladı.

Mevcut alanın Elbistan’a yakışmadığına değinen Erkan Gürbüz, modern ve esnafların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek Kapalı Halk Pazarı projesini hayata geçireceklerini söyledi.

Gürbüz, şöyle devam etti:

“Şehrimizi adım adım gezmeye, şehrimizi yeniden ayağa kaldıracak projelerimizi vatandaşlarımıza anlatmaya devam ediyoruz. Bugün sıradaki durağımız, açık azar esnaflarımızdı. Esnaflarımızın derdi dağları aşmış durumda.  Isınma problemi, çatıdan akan sular, yer sorunu ve saymakla bitmeyen sorunlar silsilesi. Bu şehir hepimizin ortak noktası. Bu pazar alanını şehrimiz hak etmiyor.  Şehrimize ve esnafımıza yakışır Kapalı Halk Pazarı projemizle bu sorunu kökten çözüme kavuşturacağız.”

Daha sonra Elbistan ekonomisinin can damarı konumundaki sanayi esnafını ziyaret eden CHP Elbistan Belediye Başkan adayı Av. Erkan Gürbüz, bölgesel ölçekli bir sanayi sözü verdi.

Gürbüz,  her yağmurdan sonra göle dönen sokakları nedeniyle esnafların ‘Sen buraları bir de yağmurdan sonra gör’ dediği sanayi sitesinin altyapısı olmamasını, mevcut yerel yönetimlerin ayıbı olarak niteledi.

Sanayi esnafının ara eleman eksiğini karşılayacak meslek lisesi projesinin ayrıntılarını esnaflarla paylaşan CHP Elbistan Belediye Başkan adayı Av. Erkan Gürbüz, “Alın teriyle, emeğiyle evine ekmek götüren sanayi esnafı kardeşlerimizi ziyaret ederek,  çalışmalarında kolaylıklar diledik.

Sanayi esnafımızın sorunlarını saymakla bitiremeyiz. Ama en önemlisi sanayimizin altyapısı yok. Yağmur yağdığında sanayici kardeşlerimizi sıkıntı sarıyor. Ayrıca ara elaman eksikliğini gidermeye yönelik meslek okulları projemize sanayi esnafımız büyük ilgi gösterdi. Daha gelişmiş, üretim gücü yüksek ve bölgeye hizmet eden bir Elbistan sanayisi inşa edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Hem açık pazar hem de sanayi esnafları da Gürbüz’e, başarılar diledi.  

23 Şub 2024 - 16:12 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice KökerBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04