İş sağlığı ve güvenliği toplantısı yapıldı

Elbistan’da, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) toplantısı, paydaş kurum ve işletmelerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı, Elbistan M...

İş sağlığı ve güvenliği toplantısı yapıldı
İş sağlığı ve güvenliği toplantısı yapıldı
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) toplantısı, paydaş kurum ve işletmelerin temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantı, Elbistan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantının açılış konuşmasın Okul Müdürü Birkan Şatıroğlu yaptı.

Şatıroğlu,  iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili alınması gereken önlemler konusunda işbirliği yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin de, ustalara ve meslek odalarının temsilcilerine katılımlarından dolayı teşekkür etti. Çetin, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak talep olması durumunda her türlü desteği verebileceklerini söyledi.

İSG Uzmanı Mikail Koç ise, iş sağlığı ve güvenliğinin önemi hakkında Avrupa -Türkiye karşılaştırmalarıyla örneklerle konunun önemini anlattı.

Toplantıya katılan oda temsilcilerinden Bayram Budak ise, ustalara her eğitim öğretim yılın başında Milli Eğitim kanalıyla eğitim verilmesini istedi.

Adem Demir de, İSG konusunda uzman desteği alınmasının küçük maliyetli olduğunu riske girmenin yersiz olduğuna dikkat çekti.

Memati Bilir, kentteki öğrencilerin sanayiye kazandırılması için pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini söyledi.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Yunus Ağır ise, ustaların öğrencilere güncel hayat değerleriyle yaklaşması gerektiğini yoksa çırakların sanayiye alışmadan kaçtığını belirtti. Onların aldığı kanaldan girmemiz gerekir şeklinde tavsiyelerde bulundu.

Toplantıda, İSG konusunda yapılacaklar konusunda iş yerlerinin ara ara denetlenmesi gereği vurgulandı. Oda üyelerine İSG konusunda eğitim verilmesinin yasal zorunluluğu ve ne kadar gerekli olduğu belirtildi. Oda temsilciliklerinin okula bu konularda destek vermelerinin okul-işyeri arasındaki iletişim ve koordinasyon konularındaki önemi anlatıldı.  

23 Şub 2024 - 16:04 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice KökerBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04