Elbistan’da çelik köy evlerinin yapımı başlıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Elbistan’daki kırsal mahallelerdeki depremzedeler için yapacağı ‘çelik ev’ konutlar için açtığı...

Elbistan’da çelik köy evlerinin yapımı başlıyor
Elbistan’da çelik köy evlerinin yapımı başlıyor
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Elbistan’daki kırsal mahallelerdeki depremzedeler için yapacağı ‘çelik ev’ konutlar için açtığı ihale sonuçlandı.

Elbistan’da, 6 Şubat 2023’teki asrın felaketinden etkilenen kırsal mahallelerde betonarme köy tipi konutların yapımında sona yaklaşıldı. Birçok mahallede kırsal konutlar kısa süre içinde hak sahiplerine teslim edilecek. Bununla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, “Kırsal Alanlarda Deprem İyileştirme ve Yeniden Yapım Projesi” (KADİYAP) kapsamında, depreme dirençli konut inşaatlarında kullanılmak üzere Uluslararası İmar ve Kalkınma Bankası (IBRD) ile temin edilen finansman tutarının bir bölümü Kahramanmaraş genelinde kırsal deprem konutu yapımı için kullanacağını açıklanmıştı.

Bu çerçevede; bakanlık tarafından gerçekleştirilen Deprem Gerçeği ve Kentsel Dönüşüm Şurası'ndan "çelik ev" kararı çıkmıştı. Bu kapsamda deprem bölgesi başta olmak üzere yeni inşa edilecek konutlarda hafif çelik konstrüksiyon kullanılacağı duyurulmuştu. Radye temelli, ileri yapı teknolojisiyle inşa edilen hafif çelik konstrüksiyon kırsal deprem konutları 100 m² oturuma sahip olacak. Üstün deprem güvenliği ve teknik özellikleriyle afetzedelere güvenli yaşam imkanı sunacak.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın, Elbistan’a bağlı Bakış ve Afşin ilçesinin Altunelma Mahallesi’ndeki afetzedeler için inşa edeceği 79 hafif çelik konstrüksiyon evin ihalesi sonuçlandı.

İhaleye 5 firma teklif verdi. En düşük teklif ise 150 milyon 150 bin lira oldu. Yüklenici firma, afetzedelerin hafif çelik konstrüksiyon evlerini 365 günde teslim edecek.

22 Şub 2024 - 16:13 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran



ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04

BAYAN ELEMAN ARANIYOR

BAYAN MUHASEBE ELEMAN ARANIYOROrganizede kurulan işletmemize iş tecrübesi olan bayan muhasebe elemanı alınacaktır. Tel: 0553 940 23 75 Mail:Ybmermerr@...