Yeni yaşamlarına kapı aralayacak anahtarlarına kavuştular

Elbistan’da, Karaelbistan Mahallesi’ndeki kuzey proje alanında bulunan deprem konutlarının anahtarları, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı. Yeni...

Yeni yaşamlarına kapı aralayacak anahtarlarına kavuştular
Yeni yaşamlarına kapı aralayacak anahtarlarına kavuştular
+12
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan’da, Karaelbistan Mahallesi’ndeki kuzey proje alanında bulunan deprem konutlarının anahtarları, hak sahiplerine teslim edilmeye başlandı.

Yeni yaşamlarına kapı aralayacak anahtarlarına kavuşan afetzedelerin sevinçleri ise yüzlerine yansıdı.

6 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı törenle Elbistan’daki yaklaşık 11 bin afetzededen 1538’i kurayla yeni konutlarını almaya hak kazanmıştı. Kura çekimi sonrasında, ismi çıkanlar, büyük bir heyecanla Karaelbistan’daki proje alanının yolunu tutmuş ve deprem endişesi taşımadan güvenle oturacakları dairelerini gezmişti.

2 haftadan fazla bir süredir, anahtarlarına kavuşma heyecanını yaşayan depremzedelerin bekleyişi son buldu. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) yetkilileri, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yetkilileri, ilk etapta 318 hak sahibinin yeni evlerinin teslimatı için hazırlıklarını tamamladı. Hak sahiplerine, anahtar teslimi için mesaj gönderilerek ön borçlanma sözleşmeleri imzalandı. Anahtarlarını alan afetzedeler, yüklenici firma personelleri ile birlikte dairelerini kontrol edip herhangi bir eksiklik olup olmadığını yerinde gördü. Afetzedeler, herhangi bir sorun görülmeyen dairelere birkaç gün içinde taşınıp yeni yaşama merhaba diyebilecek.

Elbistan’daki ilk anahtar teslim programına, Koordinatör Kaymakam Neyfel Ören de katıldı. Ören, depremzede vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundu. Tüm işlemleri tamamlanan bir afetzedeye de anahtarı Kaymakam Ören tarafından verildi.

Anahtarlarını alan depremzedelerin mutluluğu ise yüzlerine yansıdı. Depremde evlerini kaybeden afetzedeler, “Evimizin anahtarını teslim aldık. İnşallah yeni bir umutla yaşamımıza burada devam edeceğiz. Kuradan ismimiz çıkınca gelip görmüştük. Artık anahtarımızı aldık. İnşallah kısa süre içinde de taşınmayı planlıyoruz. Allah, devletimize ve milletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandılar.

Öte yandan anahtar teslimatları da peyderpey devam edecek. İlk kurada ismi çıkan hak sahiplerinin cep telefonlarına mesaj gönderilecek. Mesajda, sözleşme imzalama ve anahtar teslimi için hazır bulunmaları gereken gün ve saat bilgisi yer alacak. Ortalama günlük 40-50 afetzedenin anahtarını teslim alması planlanıyor.

21 Şub 2024 - 15:36 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan CeranBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04