Aday adayı Eyyup Ceran: “Çarşıyı yenilikçi anlayışla ayağa kaldıracağız”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Eyyup Ceran, deprem sonrasında büyük yara alan ticari hayatın kalbi konumundaki çarşıyı vizyoner ve yenilikçi anlayışla ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Aday adayı Eyyup Ceran: “Çarşıyı yenilikçi anlayışla ayağa kaldıracağız”
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Eyyup Ceran, deprem sonrasında büyük yara alan ticari hayatın kalbi konumundaki çarşıyı vizyoner ve yenilikçi anlayışla ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Ceran, Elbistan ekonomisinin 21 metrekarelik konteynerlere sığmayacak kadar büyük olduğunun altını çizdi.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Eyyup Ceran, görev verilmesi halinde kentin ticari omurgasını oluşturan çarşı ve caddeleri baştan ayağı yenileyecek projenin hazır olduğunu belirtti.

Kent merkezinin yeni kurgusunda; esnafın hak ve hukukuna da riayet eden bir anlayış doğrultusunda bütünleşik ve çok fonksiyonlu bir yapı ön gördüklerini anlatan Ceran, “Esnafımızın yaralarını sarmak, çarşımızı yeniden ayağa kaldırmak için üzerimize düşeni yapacağız” dedi.

Elbistan’ın, bölgesinde ekonomik ve ticari açıdan bir merkez olma potansiyelini yeniden kazanması gerektiğine vurgu yapan Ceran, “Bunu, konteyner işyerleri ile sağlayamayacağımız gün gibi ortadadır. Ticaretin 21 metrekareye sığmayacağının bilinciyle esnafımıza yeni bir gelecek kurgulamak boynumuzun borcudur. Bu doğrultudan hareketle, çarşımızı ve ticaretin döndüğü caddelerimizi ayağa kaldırmak da en önemli görevimiz olacak. Esnafımızın şuan ne zorluklar ve güçlüklerle ticaretini sürdürmeye çalıştığının farkındayız. Şehrül emin olmaya niyet ettiğimiz Elbistan’ımızda esnafımız şehrinde kalsın, geleceğe umutla baksın diye onların en büyük destekçisi olacağız” şeklinde konuştu.

Ceran, şöyle devam etti:

“Tarihin verdiği birikimle bölgesine her zaman liderlik etmiş Elbistan’ımızda ticari yaşama dokunacak, yön verecek dokunuşları birinci öncelik olarak görüyoruz. Bunu yaparken de günümüzün şartlarına entegre, geleceği gören ve vizyon sahibi bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Depremde işyerlerini kaybeden vatandaşlarımızın konteynere mahkum olmasına gönlümüz asla razı gelmeyeceği gibi sürdürülebilir bir yöntem olmadığını da biliyoruz. O yüzden belediyemizin tüm imkanlarını bu doğrultuda seferber edeceğiz. Elbistan’ı, kendi içinde yeniliklere açık, Ceyhan Nehri koridoruyla entegre olmuş, kültürel mirasa sahip çıkan bir çarşı merkezi inşa edeceğiz.”

Yeni ekonomi ve ticaret koridorlarıyla Elbistan’ı tekrar çekim merkezine dönüştüreceklerini vurgulayan aday adayı Eyyup Ceran, “Böylelikle esnafımızın şehrinde kalmasını sağladığımız gibi yeni yatırımların da önünü açacağız. Elbistan, inşallah bölgenin en dinamik ve hızla toparlanan şehri olacak. Elbistan, kendi evlatlarıyla üzerinden ölü toprağını atıp toplumun tamamına gelecek vaat eden bir şehir olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

20 Ara 2023 - 15:54 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker