15 yıldır kapalı olan okulun tadilatını hayırsever işadamı üstlendi

Elbistan’a bağlı Sevdilli Mahallesi’nde öğrenci sayısının yetersizliği nedeniyle yaklaşık 15 yıldır kapalı olan ilkokul binasının tadilatını hayırsever işadamı İbrahim Usta üstlendi.

15 yıldır kapalı olan okulun tadilatını hayırsever işadamı üstlendi
15 yıldır kapalı olan okulun tadilatını hayırsever işadamı üstlendi
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan ilçe merkezine en uzak mahallelerden olan Sevdilli’deki Bektaş Özbek İlkokulu, öğrenci sayısındaki düşüş nedeniyle yaklaşık 15 yıl önce eğitime kapatıldı. Aradan geçen süre içerisinde okul binasında yıpranmalar meydana geldi. Okul binasının tekrar açılması amacıyla hayırsever işadamı İbrahim Usta devreye girdi. Usta, okul binasının kapsamlı tadilat ve onarımını üstlenmeye karar verdi. Gerekli resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından Bektaş Özbek İlkokulu’nun onarımı için Kahramanmaraş Valiliği’nde protokol imzalandı.

Kahramanmaraş Valisi Mükerrem Ünlüer’in de katıldığı törende; eğitime önemli bir destek sunacak protokole imzayı Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Karaman ve hayırsever işadamı İbrahim Usta attı.

Vali Ünlüer, ‘Eğitime Yüzde Yüz Destek Kampanyası’ kapsamında hayata geçirilecek çalışmanın önemine değinerek hayırsever işadamı İbrahim Usta’ya, eğitime vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti.

İşadamı İbrahim Usta ise, Sevdilli Mahallesi’nde sosyal, kültürel ve eğitimle ilgili alanlarda katkı sunmayı amaçladığını söyledi.

Okul binasının tadilatına en kısa sürede başlamayı hedeflediklerini belirten Usta, “Okulumuzu komple yenilemeyi planlıyoruz. Okulumuzun ismini değiştirmeyeceğiz. Okulumuzun adı Bektaş Özbek İlkokulu olarak kalacak. Bundan sonraki süreçte de mahallemize eğitim başta olmak üzere birçok alanda katkı sunmaya çalışacağız” ifadelerini kullandı.

13 Ara 2023 - 13:59 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Volkan AslanBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04