Gürbüz: “Sanayi sitesinin altyapı sorunu için yeni ihale yapılacak”

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, sanayi sitesinde yoğun yağışın neden olduğu sorunları yerinde inceleyerek ve esnaflarla görüş alışverişinde bulundu

Gürbüz: “Sanayi sitesinin altyapı sorunu için yeni ihale yapılacak”
Gürbüz: “Sanayi sitesinin altyapı sorunu için yeni ihale yapılacak”
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, sanayi sitesinde yoğun yağışın neden olduğu sorunları yerinde inceleyerek ve esnaflarla görüş alışverişinde bulundu.

Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı Yunus Ağır, Tamirciler Odası Başkanı Mehmet Mıhçı ile esnafları ziyaret eden Gürbüz, yaptığı değerlendirmede KASKİ Genel Müdürlüğü’nün yetki sahasında olan sanayi alanının tüm altyapı sorunlarını çözecek bütüncül bir ihaleye çıkılacağını dile getirdi.

Başkan Gürbüz, bu ihale çerçevesinde Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ile istişare içinde olduklarını belirtti.

Elbistan tarihinin en büyük yağışı ile karşı karşıya kalınması nedeniyle altyapıda sorun oluştuğunu ifade eden Başkan Gürbüz, şunları söyledi:

“Meteorolojiden öğrendiğimiz kadarıyla 24 saat içerisinde metrekareye yaklaşık 100 kilogram yağış düştü. Sanayi sitesinde zemin suyu seviyemiz çok yüksek olduğu için bazı dükkanlarda biriken su, dükkanların içine girmiş. O bölgelerde de drenaj çalışması yapacağız, yalıtım çalışması yapacağız. KASKİ Genel Müdürlüğümüzün yetki sahası içerisindeki bu bölgede Elbistan Belediyemiz, Büyükşehir Belediyesi, KASKİ Genel Müdürlüğü elbirliğiyle esnafımızı inşallah bu sorunlardan bir an önce, kurtaracağız.

Bu bölgede geniş çaplı ama bütüncül bir altyapı çalışması için KASKİ genel müdürlüğümüz yeniden bir ihaleye çıkacak. Buradaki esnaf kardeşlerimizle görüştük, onların talepleri doğrultusunda çalışmalar yapılacak. Sanayinin 3 bloğu traktörcüler sitesi de dahil, altyapı ile ilgili yenilenme ihtiyacı hissediyor. Çünkü orada yağmur suyu giderlerinde sorunlar tespit ettik.”

Başkan Gürbüz, “Sanayimizin diğer taraflarında hamdolsun bir sıkıntı yok. Bu bölgedeki son 3 blok ve traktörcüler sitemizde bir sorun gördüm. O bölgede bir de boş bir arazi var, tespit ettik. O araziyi de arkadaşlarımız kurutma çalışması yaptı. Tabii bu çalışmaların tamamı KASKİ bünyesinde yürütülen çalışmalar. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere KASKİ’nin bu anlamda bu kadar hızlı refleks gösterdiği ve esnafımızın hemen yanı başında gecesini gündüzüne katarak çalıştığı için çok teşekkür ediyorum. Esnaf kardeşlerimden de ben şunu rica ediyorum, gerçekten yılların biriken sorunları bunlar. Deprem altyapıya çok büyük hasar verdi, zarar verdi. Bir taraftan da depremin zarar verdiği yerleri yeniden ele alıp onları güçlendirmeye çalışıyorlar. El birliğiyle bu yükün altından kalkacağız. Esnaf kardeşlerime de bu anlamda hoşgörüleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

12 Ara 2023 - 15:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker