Elbistan OSB’de 1 milyar 700 milyon liralık yatırımın kapısı açılıyor

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, Elbistan Organize Sanayi 2. etap kamulaştırma işlemleri için başlatılan kredi sürecinin tamamlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylandığını söyledi.

Elbistan OSB’de 1 milyar 700 milyon liralık yatırımın kapısı açılıyor
Haber albümü için resme tıklayın

Kaymakam Ataman, 2.etapta 1 milyar 700 milyon liralık yatırımla 30 yeni fabrika kurulacağını ve 5 bin kişiye yeni istihdam sahası açılacağını vurguladı.

Elbistan Kaymakamı Yunus Ataman, kent ekonomisinde önemli yer tutan Organize Sanayi Bölgesi’ndeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 2.etabıyla ilgili müjde niteliğinde bir sonuç elde edildiğini vurgulayan Kaymakam Ataman, “Kaymakamlık koordinasyonunda takip ettiğimiz kamulaştırma kredi süreci tamamlanmış Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır” dedi.

Elbistan OSB’nin 2.etabının 55 hektarlık bir alanda hayata geçirileceğini ve 28 adet sanayi parselinin yatırımcılara tahsis edileceğini belirten Kaymakam Ataman, “Kredi işlemlerini tamamladığımız Elbistan OSB’nin 2. etabı kapsamında yer alan 28 sanayi parseli bölgemizin ekonomik gelişimine katkı sağlayarak ilçemizde istihdam sorununa çözüm sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

Söz konusu etapta 30 yeni fabrika yapılmasının planlandığını dile getiren Ataman, “Elbistan Organize Sanayi Bölgesi’nde; 30 yeni fabrikayla birlikte 5 bin kişiye yeni istihdam alanı açılması planlanıyor. Buradaki yatırım miktarının ise toplamda 1 milyar 700 milyon lira olması bekleniyor.

Elbistan’ımızın gelişimine büyük katkı sağlayacağına inandığımız bu projedeki katkı ve desteklerinden dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır ve Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Oruç Baba İnan’ a şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaymakam Ataman, ilgili iş ve işlemlerin hızla tamamlanacağını ve yatırım kapasitesinin artırılarak sürecin takip edileceğinin altını çizerek hayata geçecek tüm yatırımların hayırlı olması temennisinde bulundu.

12 Ara 2023 - 15:02 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız