Tıraş’tan sahte hesaplardan yapılan paylaşımlara tepki

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Ahmet Tıraş, seçim sürecinde aday adaylarıyla ilgili özellikle sahte hesaplar üzerinden başlatılan kara propagandaya tepki gösterdi.

Tıraş, yalan ve iftira niteliğindeki sosyal medya paylaşımlarının, yarışta yer alanlar arasına nifak tohumları ekmeye yönelik olduğunu belirtti.

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı Ahmet Tıraş, yaptığı açıklamada; kentteki seçim sürecinin hoşgörü, sevgi ve saygı çerçevesinde yürütüldüğünün altını çizdi.

Bu sürecin, değersizleştirilmek istendiğini vurgulayan Tıraş, sahte hesaplardan yapılan paylaşımlara itibar edilmemesi çağrısında bulundu.

Tıraş, şöyle konuştu:

“Sosyal medya paylaşımları 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Mahalli İdare Seçimleri için aziz Elbistan’ımızla ilgili hayallerini cesaretiyle buluşturan, hizmet etmek isteyen aday adayı kardeşlerimizle bir süreç yürütmekteyiz. Bu seçim kampanya sürecinde parti gözetmeksizin sevgi, saygı, hoşgörü ve dostluk var. Bu süreçte ‘ben de varım’ diyen dostlarımızı özellikle sosyal medya ortamında tarafgirliğin hırsıyla birbirinden ayırma, ötekileştirme, değersizleştirme, iftira, yalan ve kötü sözlerle nifak tohumları ekme çabası içerisinde olan türlü sahte hesaplarla film çevirmek isteyenlere itibar etmemenizi dahası sosyal medya ortamlarında ve ilgili mercilere şikayette bulunulmasını doğru buluyorum.

Üstelik hiçbirimiz cevabını veremeyeceği düşünülen soruları engelleyen bir zihniyete sahip olmadık. Yaşadığımız deprem sonrası her zaman şehrimizin üzerindeki kederi nasıl tebessüme dönüştürebiliriz hep bunu düşündük, düşüneceğiz. Depremin izlerini kökünden silen, üzerine projeleriyle hemşerilerimizin refahını amaç edinen işlere imza atılmasını temenni ediyoruz. Bu konuda Elbistan’ımızın, sonu hizmetle buluşacak olan seçim sürecinde tüm aday adayı dostlarımızın ortak ses olduğu kanaatindeyim. Tüm aday adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Allah yollarını açık etsin.”

11 Ara 2023 - 13:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran