Adem Kancı, Alembey Mahallesi muhtar adaylığını açıkladı

Adem Kancı, ‘bu topraklara vefa borcum var’ diyerek Alembey Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı.

‘Alembey’in bir evladı olarak, mahallemizin tarihine yakışır bir şekilde yeniden, el ele kalkındırmak için oylarınıza talibim’ diyen Adem Kancı, şunları söyledi:

 “Yıllardır ikamet etmekten büyük mutluluk duyduğum Alembey Mahallesine daha iyi hizmet edebilmek adına, muhtar adaylığımı açıklıyorum.  İnşallah, Rabbim nasip eder, halkımız takdir eder, muhtar seçilirsem, çok güzel ve herkesin faydalandığı bir muhtarlık dönemini hep beraber yaşayacağımızı umut ediyorum. Alembey Mahallesinin ihtiyacı olan taze kanı, yıllardır mahallenin ihtiyaç duyduğu hizmeti, vatandaşla iç içe bir şekilde mahallemize sunmak için adaylığımı açıklıyorum. Alembey Mahallesi’nin bir evladı olarak, Alembey tarihine yakışır bir şekilde yeniden, el ele kalkındırmak için oylarınıza talibim. Mahallemizde depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza, AFAD, kaymakamlık, belediye ve Ankara’daki kurum ve kuruluşlar ile koordine kurarak devletimiz ve halk arasındaki köprü vazifesini sağlayarak hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğim.”

Muhtarlık yarışını kazanması halinde mahallesine kazandırmayı amaçladığı projeleri de sıralayan Adem Kancı, “Mahallemizde bir türlü yapılmayan taziye evini yaptırarak, cenaze, toplantı gibi programlarda vatandaşlarımızın hizmetinde olacak. Elbistan-Alembey arası yolu 2024 yatırımlarına aldırıp, yolumuzun bir an önce genişlemesi konusunda gayret göstereceğiz. Parke taşı yapılmayan yerleri kontrol edip, tamamlayacağız. Mahallemizdeki TOKİ evlerinin bir an önce tamamlanması için gayret içinde çalışacağız. Devletimizin tüm imkanlarını kullanarak mahallemizi daha ileriye taşıyacağım.

Şehrimizde istihdam sağlayan termik santral, tekstil, fabrika, sanayi sektöründe işçi alımlarında mahallemizin gençlerini işe aldırmak için mücadele edeceğim. Mahallemizin kanayan yarası olan sulama suyu projemizi hazırlayıp Tarım ve Orman Bakanlığı ile Devlet Su İşleri Müdürlüğüne arz edip, takipçisi olacağım. Yaşlı ve bakıma muhtaç sakinlerimize yönelik çeşitli destek projesi sağlayacağız. Mahallemizin temizliği ve bakım onarımı konusunda gereken her şey yapılacak.

Sizlerin vereceği destek sayesinde inşallah nasip olursa değişikliği hep beraber fark edeceğiz. Sorunları biliyoruz ve bu sorunların çözümü için siz değerli mahalle halkımızdan 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinde oylarınıza talibim” şeklinde konuştu.

11 Ara 2023 - 12:48 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız