Direnişin sembolü ‘dabke’ dansı ile Filistin’e dayanışma mesajı

Elbistan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, İsrail’in yoğun saldırıları altındaki Filistin halkına, direnişin sembolü olan ‘Dabke’ dansıyla dayanışma mesajı verdi.

Direnişin sembolü ‘dabke’ dansı ile Filistin’e dayanışma mesajı
Direnişin sembolü ‘dabke’ dansı ile Filistin’e dayanışma mesajı
+1
Video için play'e tıklayın

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarında çoğunluğu çocuk olmak üzere 18 bini aştı. Türkiye’de ve dünyada İsrail’in işlediği insanlık suçuna karşı tepkiler ise sürüyor. Bu süreçte, Filistinli bir gencin, üzerlerine kurşunlar yağarken işgalci İsrail askerlerine karşı yaptığı ‘Dabke’ dansının videosu, direnişin sembolü haline geldi.

Elbistan Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri de; özgürlüğün dansı başlığı ile sosyal medyada milyonlarca kez paylaşılan ‘Dabke’ dansını Filistinlilerle dayanışmanın göstergesi olarak sergiledi. Elbistanlı öğrenciler, Türk ve Filistin bayrakları ile İsrail zulmüne karşı farkındalık oluşturmaya çalıştı. Öğrencilerin performansları büyük beğeni aldı.

 

Özgürlük için son dansı oldu

 

  Filistinlilerin 2018’de Gazze şeridinde başlattıkları “Büyük Dönüş Yürüyüşü” adlı gösteriler sırasındaki çatışmalarda İsrail mevzilerine karşı ‘Dabke’ dansı yapan kişinin Abdul Hakim adlı Gazzeli bir genç olduğu ortaya çıktı.

Abdul Hakim, İsrail mevzilerine yakın noktada yanmakta olan kamyon lastiğinin dumanının koruması altında, korkmadığını göstermek için dans etmeye başladı, o sırada yanındaki arkadaşı Abdul Hakim’in dansını videoya aldı. Daha sonraki günlerde Abdul Hakim’in yaşanan çatışmalarda kafasına isabet eden bir keskin nişancı mermisiyle hayatını kaybettiği bildirildi. “Ölümün ve özgürlüğün dansı”nı yapan Filistinli genç Abdul Hakim’in son dansı olduğu belirtildi.

11 Ara 2023 - 12:28 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan CeranBAY ELEMAN ARANIYOR

Bilgisayar Kullanmasını bilen, LPG Projesi hazırlayacak, Eksoz Emisyon ölçümü yapacak Bay Eleman Aranıyor. KUBİLAY OTO ELEKTRİK LPG Dönüşüm 0 546 225...

ELEMAN ARANIYOR

Arçelik yetkili servisine en az lise mezunu B sınıfı ehliyetli personel alınacaktır Tel 0552 731 92 33

MUHASSEBE ELEMANI ARANIYOR

ŞİRKETİMİZDE ÇALIŞMAK ÜZERE BAY & BAYAN MUHASSEBE ELEMAN ARIYORUZ

GÜMÜŞLER TRAKTÖR OTOMOTİ̇V SAN.Tİ̇C. LTD. ŞTİ̇.

AKARYAKIT SATIŞ ELEMANI

istasyonumuzda çalıştırılmak üzere bay akaryakıt satış elemanı alınacaktır. müracaatlar şahsen yapılacaktır.

0(000) 000 00 00 OPET ELBİ̇STAN ENSAR PETROL

ELEMANLAR ARANIYOR

KARAKUŞLAR AYGAZ TÜP BAYİİ VE SENDEO KARGODA ÇALIŞTIRILMAK ÜZERE EHLİYETLİ BAY ELEMAN VE BİLGİSAYARDAN ANLAYAN BAYAN ELEMAN ALINACAKTIR.

Mikail Karakuş 0544 346 86 86

ELEMANLAR ARANIYOR

KARÇEK TARIM ÜRÜNLERİ ÇALIŞMA ARKADAŞLARI ARIYORUZ

Kiralık Oto Yıkama

Kiralık Oto Yıkama şartlar yüz yüze görüşülecek 0543 485 8743

ELEMANLAR ARANIYOR

Temap harita ve inşaat Mühendislik Ön Muhasebe Personeli *Ms Office (word-excell) programlarına hakim. *Faturalama ve ön muhasebe işlerini yönetebil...

MATEMATİK DERSİ VERİLİR

İşletme mezunuyum kendi evimde İlk ve Ortaokul öğrencilerine matematik dersi vermekteyim ilgilenirseniz . Ayrıntı ve bilgi için 0543 583 86 11

KİRALIK İŞYERi

Kızılcaoba Mahallesi Kışla Caddesi Corcular Market yanı 66 m2 işyerim kiralıktır. Tel: 0 543 618 21 04