'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler

Elbistan Ülkü Ocakları Başkanlığı ile Türk Eğitim-Sen Elbistan İlçe Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Ülküde Birlik’ programı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler
'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Elbistan Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Türk Eğitim-Sen Elbistan İlçe Başkanlığı, ülkücüleri ‘Ülküde Birlik’ programında buluşturdu.

Programın açılış konuşmasını yapan Elbistan Ülkü Ocakları Başkanı Muammer Zencirkıran, kendilerini yalnız bırakmayan ülküdaşlarına teşekkür etti.

'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler

‘Davamızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek, geceli ve gündüzlü çalışmaya girmekle mümkündür’ diyen Zencirkıran, “Sayın liderimiz Doktor Devlet Bahçeli'nin "21.asır Türk asrı olacaktır" sözleri ile hedef olarak gösterdiği günleri yaşamaktayız. Bilge liderimizin hedefine adım adım yaklaştığımız bu günlerde; gerek ülkemizin gerek davamızın üzerine oynanan kirli oyunlar hepimizin malumu. Hâl böyle iken bizlere düşen istikamet üzere dosdoğru olmak, yüce Allah'ın Kur'an-ı Kerim’de "Allah oyun kuranların en hayırlısıdır’ emrine teslim olup bu oyunları tavrımız, duruşumuz ve ferasetimiz ile bozmaktır” ifadelerini kullandı.

'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler

Ülkücülere çağrıda bulunan Zencirkıran, “İçerde ahlaksızlık, kimliksizlik cirit atarken dışarıda ise haçlı zihniyetinin akınları devam etmektedir. Durum böyle iken sıra bizlere ne zaman gelecek diye beklemenin faydası ve de lüzumu yoktur. Bu saldırılardan en önemlisi kahpe Bizans’ın bazı hastalıklarının hareketimize bulaştırılmaya çalışılmasıdır. Bu hastalıklar bozgunculuk, tembellik ve ahlaksızlıktır. İçerde ve dışarıda üzerimize kurulan bu alçak saldırılara karşı topyekûn mücadele etme zamanı gelmiştir ve geçmektedir. Kendi içerimizde asayişi ve düzeni sağlamadan ne Elbistan’da, ne ülkemizde ne de Türk İslam coğrafyasında bir şeyleri değiştirmeye çalışmamız beyhudedir.'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler

Âleme nizam şahsın kendisiyle başlar düsturu ile çıktığımız bu yolda, öncelikle üzerimizdeki ölü toprağını atıp titreyip kendimize gelme mecburiyetindeyiz. Bir kardeşiniz olarak açık yüreklilikle söylüyorum ki; Başbuğ Alparslan Türkeş'in emaneti olan bu kutlu davanın temsilcisi olarak üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmek için bir an bile tereddüt etmeden davamızın istikameti üzere olan, her ülkücünün bükülmez bileği, sarsılmaz iradesi, gür çıkan sesi, kavga etmekten yorulmayan yumruğu, olacağım.

'Ülküde Birlik’ programında bir araya geldiler

Taşıdığımız sorumluluk biz Ocak başkanlarına bunları emrederken siz ülküdaşlarıma da hak ve hakikati görme, doğruyu yanlıştan ayırma, davamızın bilincinde olma, feraset ve dirayet sorumluluğunu yüklemektedir. Bizlerin bu doğrultuda hareket edeceğimiz den zerrece şüphem yoktur. Sözlerimi Başbuğ Alparslan Türkeş'in sözleriyle tamamlamak isterim. Davamızın çözümü kendimize dönmek, sarsılmaz bir birlik halinde el ele vermek, geceli ve gündüzlü çalışmaya girmekle mümkündür. Çağrımıza kulak verip toplantımıza gelerek bizleri şad eden, bütün ülküdaşlarıma teşekkür ediyorum. Birlikteliğimiz ve davamız daim olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından programa katılanlar gündem üzerine istişarelerde bulundu.

11 Ara 2023 - 10:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker