Yunus Emre Mahallesi’ne kadın eli değecek

Eylül Gülay Savranlı, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde Yunus Emre Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu açıkladı.

‘Yenilik için bir kadın eli’ sloganıyla muhtarlık yarışında ben de varım diyen Savranlı, Elbistan’da bu göreve talip olan ilk kadın oldu.

Eylül Gülay Savranlı, Elbistan’ın en büyük mahallelerinden biri olan Yunus Emre’yi yönetmeye talip olduğunu açıkladı.

Kadınların, hangi alanda olursa olsun her görevi başarıyla yerine getireceğine olan inancı ile yola çıktığını belirten genç muhtar adayı Savranlı, mahalle sakinlerinden kendisini de bir evlatları, kız kardeşleri görmelerini istedi.

Kadının elinin değdiği her yerin güzelleştiğini ifade eden Savranlı, “Yunus Emre için değişim zamanı düşüncesiyle bu yarışa katıldım. Mahallemize kadın eli değsin diye çıktığım bu yolda, gerek daha şefkatli bir alandan hanelere ulaşmak, ihtiyaçlara elçi olabilmek, gerekse kutlu anları paylaşarak ve zor zamanlarında da vatandaşımızın yanında olmak için mahallemizin muhtar adayı olduğumu paylaşmak isterim” dedi.

Yunus Emre Mahallesi’ne kadın eli değecek

Muhtarlığın birçok değeri barındırdığını anlatan Eylül Gülay Savranlı, “Muhtarlığın çok önemli bir mevkii ya da bir görev değil; bir çok değeri kapsadığının farkındalığıyla mahallemizin şefkatli sesi olmak, gençlerimizden yaşlılarımıza var gücümle Yunus Emre Mahallemizde ikamet eden vatandaşımızın ihtiyaç ve taleplerini duyurma gayreti içerisindeyim. Çıktığım bu yolda tüm mahalle halkımızın desteğini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

08 Ara 2023 - 15:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız