Öztunç’tan büyükşehir aday adaylığı için açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, büyükşehir belediye başkan aday adaylığı ile ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kahramanmaraş halkının kendisine her zaman sahip çıktığını belirten Öztunç, “Ben sizlerden razıyım, Allah hepinizden razı olsun” dedi.

2019 yılında talip olduğu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden aday adayı olması için kamuoyunda büyük bir talep gördüğünü ifade eden CHP’li Öztunç, “2015 yılından bu yana memleketim, baba ocağım Kahramanmaraş’ta siyaset yapıyorum. Milletvekili adayı oldum, belediye başkanı adayı oldum. Bana hep sahip çıktınız ve destek oldunuz. Son günlerde Büyükşehir Belediye başkanı adayı olmam konusunda büyük bir talebin olduğunu görüyorum. Kahramanmaraş kamuoyunda bu konuda bir beklentinin olduğunun farkındayım” değerlendirmesinde bulundu.

Bu konudaki beklentiler doğrultusunda net açıklamayı kısa süre içinde yapacağını vurgulayan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Kısa süre sonra bu beklentiniz konusunda gerekli açıklamayı yapacağım. Biliniz ki ben hangi partili olursa olsun tüm hemşerilerimi çok seviyorum . Memleketimi çok seviyorum” ifadelerini kullandı.

08 Ara 2023 - 15:00 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Volkan Aslan