Milli Eğitimden Özel Yıldız’a hayırlı olsun ziyareti

Elbistan Milli Eğitim Müdürü Fatih Çetin, binası son teknolojiyle güçlendirme çalışması yapılarak yeniden eğitim-öğretime başlayan Özel Yıldız Koleji’ni ziyaret etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Ziyaretle ilgili değerlendirme yapan kurucu müdür Nurullah Çelebi Köker, “6 Şubat Elbistan depreminden sonra orta hasar alan Özel Yıldız Koleji okul binası son teknolojiye güçlendirme çalışması yapılarak eğitim-öğretim faaliyetlerine kaldığı yerden devam etmektedir. 11 il merkezi ile 75 ilçe merkezinde ilk olarak belediye yapı ruhsatı, güçlendirme çalışması sonrası tekrar belediyeden yapı kullanım izni aldıktan sonra evrakları Milli Eğitim Bakanlığına sunmuştur. Bakanlıkta yapılan incelemeler sonucunda okul binasında eğitim-öğretim yapılabilir izni verilmiştir.

Elbistan’da özel okullara ciddi ihtiyaç bulunduğu günümüzde, başarılarıyla bölgeye damga vuran 23 yıllık bir geçmişe sahip özel yıldız kolejinin tekrar eğitim-öğretime başlaması öğrenciler, öğretmenler, veliler ve Elbistanlılar tarafından büyük coşkuyla karşılanmıştır. Bu vesileyle Elbistan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fatih Çetin ile özel öğretim şube müdürümüz Sayın Mehmet Yılmaz Beyler okulumuzu ziyaret edip, yapılan çalışmaları yerinde görmüşler takdire şayan bulmuşlardır. Elbistan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fatih Çetin ve özel öğretim şube müdürümüz Sayın Mehmet Yılmaz beylere bu nezaket ziyaretleri için teşekkür ediyoruz.

İnşallah bu güne kadar olduğu gibi bölgemizin öğrencilerini Türkiye’nin en iyi okullarına göndermeye devam edeceğiz” dedi.

06 Ara 2023 - 15:07 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hatice Köker