Esnaf Mehmet Doğan, Yunus Emre Mahallesi’ne muhtar adayı oldu

Mehmet Doğan, 15 yıldır ikamet ettiği ve esnaflık yaptığı Elbistan’ın en büyük mahallelerinden biri olan Yunus Emre Mahallesi’ne muhtar adayı olduğunu duyurdu.

Doğan, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden; hiç kimseyle zıtlaşmadan her kesimi hoşgörüyle kucaklayan bir yaklaşımla muhtarlık görevimi yerine getireceğim” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Yunus Emre Mahallesi’nin genç esnaflarından Mehmet Doğan, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde 15 yıldır ikamet ettiği Yunus Emre Mahallesi’nin yönetimine talip oldu.

Yunus Emre Mahallesi’nde bir hizmet eri düsturuyla görev yapacağının altını çizen Doğan, “

Elbistan’a bağlı Güblüce Mahallesi nüfusuna kayıtlıyım. 15 yıl önce ikamet etmeye başladığım Yunus Emre Mahallesi’nde Karakaş Pide ve Lahmacun Salonu’nun işletmeciliğini yapıyorum. Muhtarlığı, bir hizmet erliği olduğunun bilincinde ve mahalle sakinlerimizin emrinde olacak şekilde layıkıyla yerine getirmeye talibim. Yunus Emre Mahallesi’nin sorunları ve eksikliklerinin bilincindeyim. Mahallemiz, 6 Şubat’taki asrın felaketi sonrasında en büyük yıkımı yaşayan yerlerden biri oldu. Afetin getirdiği sorunlar başta olmak üzere, mahalle halkımızın acı ve tatlı gününde yanlarında olacağım” dedi.

İstişare kültürüne önem vereceğini vurgulayan Doğan, “Hiç kimseyi ötekileştirmeden; hiç kimseyle zıtlaşmadan her kesimi hoşgörüyle kucaklayan bir yaklaşımla muhtarlık görevimi yerine getireceğim. Kamu kurum ve kuruluşlarıyla, belediyelerimizle mahallemiz arasında bir köprü olacağız. Hizmet istemekten hiç usanmayacağız, sıkılmayacağız ve çekinmeyeceğiz. Mahalle sakinlerimizle muhtarlık evinde belirli dönemlerde toplantılar ve mahalle buluşmaları yaparak istişare kültürünü her zaman diri tutacağız” şeklinde konuştu.

Tüm mahalle halkının desteğini beklediğini söyleyen muhtar adayı Mehmet Doğan, “Rabbim, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde hangi adayın niyeti halis ve iyi ise bu görevi ona nasip etsin. Çıktığım bu yolda tüm mahalle sakinlerimizin desteğini bekliyorum. Mahalle sakinlerimiz, 0544 233 2498 numaralı telefondan bana rahatlıkla ulaşabilirler” ifadelerini kullandı.

05 Ara 2023 - 15:08 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran