Yörümez, proje ve hedeflerini anlattı

AK Parti Elbistan Belediye Başkan aday adayı İbrahim Yörümez, güçlünün haklı olduğu değil haklının güçlü olduğu bir yönetim anlayışıyla şehre hizmet edeceğini söyledi

Yörümez, proje ve hedeflerini anlattı
Yörümez, proje ve hedeflerini anlattı
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Yörümez, görev tevdi edilmesi halinde Elbistan’ın geleceğine dönük planlama ve projelerini anlattı.

Elbistan’ı, devlet-millet-belediye el ele vererek kalkındırma hedefini koyan AK Parti Elbistan Belediye başkan aday adayı İbrahim Yörümez, adil ve sosyal bir belediyecilik anlayışını kentle buluşturacaklarına değindi.

Yörümez, proje ve hedeflerini anlattı

Önceliği, afetlere dirençli bir şehir inşa etmeye vereceğini belirten Yörümez, “Kadim şehir Elbistan’ımızı altyapısıyla, cadde ve meydanlarıyla, işyeri ve alışveriş merkezleriyle, mahalle ve sosyal donatılarıyla Türkiye Yüzyılına yaraşır bir şehir olarak yeniden inşa etmenin gayretinde olacağız.

Yörümez, proje ve hedeflerini anlattı

Devlet-millet-belediye el ele vererek Elbistan’ımızı yeniden ayağa kaldırmak, asrın felaketini fırsata çevirmek istiyoruz. Deprem değil ihmal, suiistimal ve çarpık yapılaşma öldürür prensibinden hareketle; şehri imar deprem prensiplerine göre planlayıp ve afetlere daha dirençli Elbistan'ı inşa etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Elbistan’ın, Ceyhan Nehri’nin kaynak noktası olma özelliğini de en iyi şekilde kullanıp şehre değer katacak projeler geliştireceklerini dile getiren Yörümez, “İçinden ırmak doğan kaç şehir vardır ki? Ceyhan’ı, Pınarbaşı'ndan başlayarak Söğütlü Çayı kavşağına kadar iki yönlü olarak yapılaşmadan arındırıp, park-bahçe-mesire alanı gezi ve bisiklet yolları yaparak, Elbistanlıların gezip dinlenebildiği, dışarıdan gelenlerin görmek isteyecekleri Elbistan'ı gerdanlık gibi donatmak için çaba sarf edeceğiz.Yörümez, proje ve hedeflerini anlattı

Üretime dönük yatırımları, katma değer üretecek yatırımcıya, organize sanayi ve küçük esnafı teşvik ederek; işsizliği azaltmak ve ekonomik refahı artırmak için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağız” ifadelerini kullandı.

Belediye yönetimiyle ilgili de ‘hak ve adalet’ vurgusu yapan Yörümez, “Güçlünün haklı olduğu değil, haklının güçlü olduğu bir belediyecilik için, vatandaşın rahatlıkla ulaşabildiği derdini anlatabildiği sorunlarına ve “haklı taleplerine” çözüm bulabildiği adil ve sosyal bir belediyecilik için yola çıktık. Şehri ayağa kaldıracak olan ve o şehre adaletle hizmet edecek olan o şehrin yiğit evlatlarıdır. Donanımlı ve liyakatli bir kadro ile Elbistan’ımıza hizmet etmeye, şehrimizi yeniden ihya ve inşa etmeye, depremi izlerini silmeye talibiz” cümleleri ile sözlerini tamamladı.

 

03 Ara 2023 - 08:25 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız