Özbekistan heyeti Basın İlan Kurumu’nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Özbekistan medya ve enformasyon heyeti, temasları çerçevesinde Basın İlan Kurumu’nu (BİK) ziyaret etti.

Özbekistan heyeti Basın İlan Kurumu’nu ziyaret etti
Özbekistan heyeti Basın İlan Kurumu’nu ziyaret etti
+3
Haber albümü için resme tıklayın

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Bilgi Politikası Dairesi Kamuoyu Araştırma ve Analiz Sektörü Başkanı Gulrukhsor Khatamova başkanlığındaki heyet, Genel Müdür Cavit Erkılınç, Genel Kurul ve Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muharrem Özen ile Genel Kurul Üyesi Prof. Dr. Zakir Avşar tarafından ağırlandı.

Özbekistan heyetine Basın İlan Kurumu’nun işleyişi ve Türk basın sektörü hakkında bilgi veren Genel Müdür Erkılınç, iki ülke arasında enformasyon ve medya alanlarında yakın iş birliği yapılmasının önemine işaret etti. Erkılınç, “Ata yurdumuzda faaliyet gösteren devlet ve özel sektör basın kuruluşları ile her türlü kurumsal bilgi ve tecrübeyi paylaşmaya, kendilerine destek ve katkı sunmaya hazırız” dedi.

Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Bilgi Politikası Dairesi Kamuoyu Araştırma ve Analiz Sektörü Başkanı Gulrukhsor Khatamova ise ziyaretin kendileri için son derece verimli ve isabetli olduğunu belirterek, “Bizim için çok verimli bir görüşme oldu. Kurumsal tecrübelerinizden istifade etmek istiyoruz. En yakın zamanda sizleri Özbekistan’da ağırlamak isteriz” ifadelerini kullandı.

Özbekistan heyetinde Khatamova’nın yanı sıra Özbekistan Cumhurbaşkanlığı Bilgi ve Kitle İletişim Ajansı Kitle İletişim Merkezi Başkanı Akbar Rizaev,  Özbekistan Ulusal Enformasyon Ajansı Birinci Yardımcısı Khushnudbek Khudoyberdiev, Özbekistan 24 Televizyon Kanalı Direktör Vekili Khaydar Khasanov ile devlet ve özel sektör basın kuruluşlarının yöneticileri yer aldı.

30 Kas 2023 - 17:11 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Haber Merkezi