Avukat Hüseyin Tank, CHP’den Nurhak için aday adayı oldu

Avukat Hüseyin Tank, Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Nurhak Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı.

Avukat Hüseyin Tank, CHP’den Nurhak için aday adayı oldu
Avukat Hüseyin Tank, CHP’den Nurhak için aday adayı oldu
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Resmi başvurusunu Nurhak CHP İlçe Başkanlığı’nda gerçekleştiren Avukat Tank’ı, Nurhaklı CHP’liler yalnız bırakmadı.

 Av. Tank, parti içi demokrasi açısından Nurhak’ta adeta bir gelenek haline gelen ön seçimlerin yapılmasının şart olduğunu dile getirerek Nurhak’ta CHP bayrağının dalgalanacağına ve önümüzdeki yerel seçimleri Nurhak’ta CHP’nin kazanacağına söz verdi.

Nurhaklıların teveccühü üzerine belediye başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu dile getiren Tank, “31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi’nden Nurhak’a belediye başkanı olmak için yeniden aday adayı olduğumu hepinize resmi olarak duyurmaktan büyük bir onur duyuyorum. Bugün yaptığımız aday adaylığı başvurumuzun öncesinde kamuoyunun da bildiği üzere, epeyce bir süreden beridir aday adaylığı fikrimizi Nurhaklılarla paylaşmış ve bu yolda Nurhaklılardan büyük bir teveccüh görmüştük. Şimdi ise aday adaylığımız konusunda resmi bir aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Ben inanıyorum ki Nurhak’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz. Şayet ön seçimden partililerimizin takdiri ve teveccühü ile birinci sırada çıkar ve Nurhak Belediye Başkanlığı’na aday olursam, buradan hepinize taahhüt ediyorum ki Cumhuriyet Halk Partisi Nurhak’ta Belediye Başkanlığını yeniden kazanacak. Şayet ön seçimden aday adayı olan diğer arkadaşlarımızdan biri galip ayrılır ve partimizin adayı olarak belirlenirse, bilmenizi isterim ki, o arkadaşımızın belediye başkanı seçilmesi ve Nurhak’ta Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanması için yine gecemi gündüzüme katarak o aday arkadaşımızla birlikte çalışmamı sürdüreceğim. Burada bulunan ve bulunmayan tüm partililerimize şimdiden bunun sözünü veriyorum” ifadelerinde bulundu.

Avukat Hüseyin Tank, CHP’den Nurhak için aday adayı oldu

Nurhak’ta CHP’nin her yerel seçimler öncesinde yapılan ön seçimlerin yine yapılması gerektiğine vurgu yapan Tank, şöyle devam etti:

“Her yerel seçim öncesinde Nurhak’ta adeta bir teamül haline gelen ön seçimler gerçekleşir ve bu ön seçimler adeta bir demokrasi şölenine dönüşür. Bizler de biliyoruz ki; Nurhaklı partililerimiz, henüz yerel seçimlerden önce yapılan ön seçimde parti içi demokrasinin tadını çıkarmayı çok iyi bilir. Sandıklar partililerimizin önüne gelir ve tüm partililerimiz iradelerini ortaya koyarak Nurhak’ın belediye başkanı adayının kim olacağına karar verir. Ülkemizin birçok noktasında ön seçim yapılmamasından halkımız mustarip olurken Nurhak halkı ön seçim teamülünü bir gelenek haline getirmiş ve ön seçimi birer demokrasi şölenine çevirmeyi başarmıştır. Bizler inanıyoruz ki tıpkı 2014 ve 2019 seçimleri öncesindeki gibi Nurhak’ta partililerimiz yine o ön seçim sandığını Nurhak’ın göbeğine koyacak ve ön seçimde iradesini kullanarak kendi belediye başkanı adayını kendisi belirleyecektir.

Avukat Hüseyin Tank, CHP’den Nurhak için aday adayı oldu

Ben, Cumhuriyet Halk Partisi Nurhak Belediye Başkanı aday adayı olarak; Nurhak’ta ön seçim kaçınılmaz ve şarttır diyorum. Nurhak’ta ön seçim yapılarak belediye başkan adayının kim olduğuna karar verilmeli diyorum ve parti genel merkezimizden, ben dahi olsam, belediye başkanı adayı atamasına karşı olduğumu özellikle vurguluyorum. Şuna da yürekten inanıyorum ki; Cumhuriyet Halk Partisi’nin ön seçiminden birinci olarak çıkan ismi Nurhak’ta belediye başkanı olacak, bundan asla kuşkunuz olmasın.”

Nurhak’a ilişkin çok kapsamlı projelerle aday adayı olduğunu belirten Tank, bu projelerin tüm detaylarını ilerleyen günlerde paylaşacaklarına dikkat çekerken, “Yıkılan, adeta yerle bir olan Nurhak’ın yeniden inşasından tutun da ilçemizden sürekli olarak verdiğimiz göçün önüne geçilmesine kadar, ilçemizin ekonomik kalkınmasından tutun da en aciliyetli ihtiyaçlarına kadar, ilçemizin tarımından tutun da hayvancılığına kadar birçok konuda birçok projemiz var ve bu projelerimizi hayata geçirmek üzere tüm taslağımız hazır. Bugüne kadar Nurhak için bir tek çivi çakan her bir isme, Nurhak için taş üstüne taş koyan her bir isme öncelikle bir Nurhaklı olarak, sonra da Cumhuriyet Halk Partili bir birey olarak sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Partimizden aday adaylığı başvurusunda bulunan ya da başvuruda bulunacak olan tüm arkadaşlarıma ve partililerime de şimdiden başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 

27 Kas 2023 - 14:42 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Volkan Aslan