ADD Başkanı Ali Baygın’dan Öğretmenler Günü mesajı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Elbistan Şube Başkanı Ali Baygın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Baygın, mesajında son yıllarda devlet yöneticileri tarafından öğretmenlere hak ettikleri değerin verilmediğini büyük üzüntü ile izlediklerini ve kabul edilemez bulduklarını ifade etti.

Öğretmenliğin; bilgi ve emek isteyen, bedelinin hiçbir maddi karşılıkla ödenmesi olanaklı olmayan, sevgi, şefkat, sabır, maharet ve fedakârlık mesleği olduğuna vurgu yapan ADD Elbistan Şube Başkanı Ali Baygın, şunları söyledi:

“Değişmez önderimiz, eşsiz Başöğretmenimiz Büyük Atatürk’ün “Öğretmenler, Cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizlerin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip olacaktır.” sözleriyle işaret ettiği üzere, öğretmenlerimiz çocuklarımızın “İyi İnsan” olarak yetişmeleri, bilimsel bilgi ile donatılarak dünya çocukları ile yarışabilecekleri bir eğitim almaları ve ulusumuzun yarınlarının güvende olması için en önemli görevi üstlenmiş vazgeçilmez değerlerimizdir.

Akademisyenlerden sanatçılara, doktorlardan hukukçulara, mühendislerden ekonomistlere uluslarına ve insanlığa hizmet eden tüm meslek sahipleri, öğrencilerini bu bilinçle yetiştiren öğretmenlerin eseridir. Atatürk’ün “İkinci Ordu - İrfan Ordusu” dediği öğretmenlerimizin fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirebilmesi için çağdaş, laik, bilimsel, kamucu ve ücretsiz bir milli eğitim sisteminin olmazsa olmaz koşul olduğu da açıktır.

Siyasi iktidarların devleti bu bilinçle ve öğretmenlik mesleğinin onurunu koruyacak, saygınlığını yükseltecek, özlük haklarını görevlerinin önemi ile uyumlu hale getirecek bir anlayışla yönetmeleri ülkemizin geleceği açısından yaşamsal önemdedir.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, koşullar ne olursa olsun çocuklarımızı Atatürk’ün akıl ve bilim yolunda, maharet ve fedakârlıkla eğiten sevgili öğretmenlerimize başarılar diliyor, öğretmenler gününü kutluyor, saygılar sunuyoruz.”

23 Kas 2023 - 13:50 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Hakan Ceran