Başkan Okur, görevinden istifa edip aday adaylığını açıkladı

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, görevinden istifa ederek Elbistan Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

+3
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Servet Okur, görevinden istifa ederek Elbistan Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

1 yıldan fazla süredir AK Parti Elbistan İlçe Başkanlığı yapan Servet Okur, görevinden istifa ederek 31 Mart yerel seçimleri için partisinden Elbistan Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunu yaptı. Okur, başvuru evraklarını, parti binasında düzenlenen programla AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Gülpak’a teslim etti.

Yönetim kurulu üyeleri ve partililerin katıldığı programda değerlendirme yapan AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Ahmet Gülpak, “Elbistan İlçe Başkanımız Sayın Servet Okur, ilçe başkanları için iki ay önce başlayan belediye başkanlık aday adaylığı süreci içerisinde İl Başkanımız Fırat Görgel’e göreve talip olduğunu bildirmişti. Sayın Okur’un aday adaylığı başvurusu; bugün itibari ile AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir ve İl Başkanlığımızın oluru ile kabul edilmiştir. Kendisine çıkmış olduğu bu yolda başarılar diler yaklaşık 13 aylık ilçe başkanlığı sürecinde şehrimize ve partimize verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederiz. Zorlu geçen 6 Şubat deprem felaketinden sonra gösterdiği üstün gayreti ve çalışma azmi bizleri her zaman onurlandırmıştır. Sonrasında yapılan genel seçimlerde Elbistan’da oy oranımızı artırarak teşkilatımızı birlik ve beraberlik içerisinde bugünlere taşımayı başarmıştır” dedi.

Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı Servet Okur ise, “Tarafıma ilçe başkanlığı görevinin tevdi edilmesinin ardından hem teşkilat hem de şehrimiz nezdinde hızlı bir şekilde çalışmalara başlayarak teşkilatımızı ve davamızı her zaman bir adım ileriye taşıma gayretinde bulunduk.

6 Şubat deprem felaketinden sonra şehrimizde yaraları hızlı bir şekilde sarmak için gayretli ve canhıraş çalışmalar yaptık. 14 Mayıs milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı ve 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de oy oranımızı artırmayı başararak bize verilen görevi layıkıyla hamdolsun yerine getirdik” ifadelerini kullandı.

‘Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan Türkiye Yüzyılında Elbistan’ımızın da hak ettiği yeri alması için çalışmaya ve hizmet etmeye talibiz’ diyen Okur, sözlerini; “Her zaman hayalimiz ve sevdamız Elbistan olmuştur. Alt yapıdan ulaşıma, temiz çevreden, sokak hayvanlarına, eğitimden kültüre, sanattan mimariye kadar yenilikçi yaklaşımları kullanan, gerçek problem ve ihtiyaçları ön görerek, hayata değer katan, çözümler üreten, yaşam kalitesini yükselten yaşanabilir bir şehir ve belediyecilik oluşturacağız” şeklinde konuştu.

21 Kas 2023 - 19:20 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hakan Ceran