AK Parti aday adayı Yıldırım: “Başka Elbistan yok”

AK Parti Elbistan Belediye Başkan Aday Adayı eğitimci Hacı Aslan Yıldırım, kentteki meslek odaları ile sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

AK Parti aday adayı Yıldırım: “Başka Elbistan yok”
AK Parti aday adayı Yıldırım: “Başka Elbistan yok”
+7
Haber albümü için resme tıklayın

Yıldırım, asrın felaketinin neden olduğu yıkımla yüzleşen Elbistan’ın inşa ve ihya sürecini yönetecek belediye başkanında bulunması gereken 4 kritere dikkat çekerek, “Bu şehir hepimizin başka Elbistan yok” dedi.

AK Parti aday adayı Yıldırım: “Başka Elbistan yok”

Hizmet nimettir anlayışıyla Elbistan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığını açıklayan eğitimci ve sivil toplum örgütü başkanı Hacı Aslan Yıldırım, meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile görüş alışverişinde bulundu.

Sahadaki ziyaret ve görüşmeleri sonrasında değerlendirme yapan Hacı Aslan Yıldırım, şehrin maddi ve manevi yönden imarına değindi.

AK Parti aday adayı Yıldırım: “Başka Elbistan yok”

Yıldırım, şöyle devam etti:

“23 yıldır sahada bizzat değerli Elbistan halkına gönüllü hizmet eden biri olarak yıllardır omuz omuza birlikte çalıştığımız kıymetli sivil toplum kuruluşlarına ve meslek odalarına yapmış olduğum ziyaretlerde, Elbistanlı hemşerilerimizle yaptığımız istişarelerde; asrın felaketi olan 6 Şubat depremlerinde ağır yara alan şehrimizin yeniden maddi imarıyla beraber ahlaki olarak yozlaşan gençliğimizin Müslüman Türk’ün örf ve töresine göre manevi imarının sağlanması gerektiği noktasında hem fikir olduk.”

Elbistan belediye başkanı seçilecek isimde bulunması gereken özellikleri de sıralayan Yıldırım, “Birincisi, sahada olan sahayı ve Elbistan’ın maddi manevi sorunlarını iyi bilen birinin olması gerektiğini düşünüyorum. İkincisi ise sürekli olarak halkla iletişim halinde olması, halkın gönül dilini iyi bilmesi ve onları anlaması gerekiyor.

Şehrin yönetim sürecinde sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarıyla işbirliğini en üst düzeyde sağlamayı bilen bir başkan seçilmesi de üçüncü kriter olmalı. Şehirde maddi ve manevi kalkınmanın ana direği olan meslek odaları ve sivil toplum örgütlerini sürece dahil etmek için de aylık düzenli istişare toplantıları yapmalı ve alınan kararların gerçekleştirilmesi konusunda hassasiyetle takip etmelidir.

AK Parti aday adayı Yıldırım: “Başka Elbistan yok”

En kıymetli hazinesinin saha ve liderlik tecrübesi olması da Elbistan’ı 5 yıl boyunca yönetecek kişide aranacak 4.kriter olmalıdır. Çünkü yaşadığımız felaket gösterdi ki bir kriz anında liderlik ruhuna sahip, teşkilatçı, krizleri yönetebilen, kitleleri harekete geçiren ve operasyonel yeteneğe sahip bir başkana ihtiyaç vardır.

Maalesef yaşadığımız 6 Şubat depremlerinde acı bir şekilde tecrübe ettik ki; bu şehrin öncelikle böyle bir başkana sahip olması gerekiyor. Bu şehir hepimizin başka Elbistan yok. Depremde dahi terk edemediğimiz bu güzel şehrimizin böyle bir yöneticisinin olması hepimizin en büyük isteğidir. Bu başkanın kim olması önemli değil bu özelliklere sahip olması Elbistanlımızın en büyük isteğidir. İnşallah mevcut adaylar içinden böyle birinin gelmesi dua ve temennisiyle” diyerek sözlerini tamamladı.

Meslek odaları ve sivil toplum kuruluşlarının başkanları da Yıldırım’a, aday adaylığı sürecinde başarılar diledi.

21 Kas 2023 - 16:31 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Mahreç  Sami Yıldız