Hakan Ölker, Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi başkan adaylığını açıkladı

Bölgedeki ve ülkenin değişik yerlerinde enerji sektöründe çeşitli kuruluşlarda görev ve sendika temsilciliği yapan Hakan Ölker, Tes-iş Sendikası Afşin Şubesi’ne başkan adaylığını açıkladı.

Bölgedeki ve ülkenin değişik yerlerinde enerji sektöründe çeşitli kuruluşlarda görev ve sendika temsilciliği yapan Hakan Ölker, Tes-iş Sendikası Afşin Şubesi’ne başkan adaylığını açıkladı.

Ölker, ‘Ben değil biz olacağız, bir ve iri olacağız, diri olacağız’ diyerek sendikal mücadelenin her anında işçilerle omuz omuza hareket edeceklerinin altını çizdi.
Büyük bölümü enerji sektörü olmak üzere 19 yıllık iş hayatı boyunca birçok kademede çalıştığını ve emekçinin karşı karşıya oldukları problemleri yaşayarak öğrendiğini belirten Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi başkan adayı Hakan Ölker, sorun değil çözüm odaklı bir sendikacılık anlayışını benimseyeceklerini vurguladı.
Ölker, iş hayatıyla ilgili şu bilgileri verdi:
“2004 yılında başlamış olduğum iş hayatında 2010’a kadar Elbistan Devlet Hastanesi, AEL İşletme Müdürlüğü (TKİ) Afşin Elbistan A termik Santrali, Afşin Elbistan B Termik Santrali, Bursa Orhaneli Termik Santralinde ve özel firmalar da yöneticilik yaptım. 2010-2012 yıllarında Park Teknik Maden-İş Sendikası temsilcisi olarak çalıştım. 2012’de yapılan AEL (TKİ) sınavını kazanarak AEL İşletme Müdürlüğünde kazıcı operatörü olarak işe başladım. 2017-2018 arası Açık İşletme Müdürlüğünde Maden İş Sendikası temsilciliği yaptım. 2021 yılında Afşin -Elbistan B Termik Santrali’ne tayin oldum. Fiilen de burada operatör olarak çalışmaktayım.”
Sendikaya üye her bir emekçiyi baş tacı edeceğini söyleyen Ölker, “Talip olduğum bu görevin sorumluluğunun bilincindeyim. Sendikaların varlık sebebi, işçinin ve emekçinin hak ve hukukunu, menfaatlerini korumaktır. Hak ve hukuk mücadelesi verilen her yerde biz de o mücadelenin içinde olacağız. Birleşerek; işyerlerimizde barışın, kardeşliğin ve huzurun iklimini hakim kılacağız” ifadelerini kullandı.
Ölker, son olarak, “İşçi kardeşlerimize vereceğimiz sözleri tutarak, sendikal çizgimizi asla bozmadan siyasetten uzak; emekçiyi merkeze alarak zamanını ve enerjisini bu yönde harcayan bir anlayışla ilk adımı atmış bulunuyoruz. Tüm emekçi kardeşlerimizden destek bekliyorum. Önümüzdeki seçimlerin başta emekçi kardeşlerimiz olmak üzere herkes için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.

20 Kas 2023 - 17:44 Kahramanmaraş/ Elbistan- Güncel

Muhabir  Hakan Ceran